Росія використає позицію африканських лідерів – ISW

event 12:00 Неділя 18 Червня 2023 ПОЛІТИКА

Росія буде використовувати візит африканських лідерів і їхню риторику для уповільнення західної допомоги Україні. Так вважають аналітики Інституту вивчення війни, пише zaxid.net.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

У своєму звіті аналітики нагадують, що делегація сімох африканських держав зустрілася з президентом Росії Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі 17 червня. Після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 16 червня, щоб запропонувати «загальний мирний план, орієнтований на відновлення міжнародної торгівлі».

На зустрічі з делегацією Путін заявив, що Кремль вітає «збалансований» підхід африканських держав до вирішення війни в Україні.

Президент Коморських островів і нинішній голова Африканського союзу Азалі Ассумані під час зустрічі з Путіним використовував мову, схожу на улюблену Кремлем риторику «русского міра» щодо війни в Україні. Заявивши, що стабільність у Східній Європі, Африці та світі залежить від «братерських стосунків» між сусідніми слов’янськими «дружніми народами».

Ассумані також підкреслив, що мир в Україні важливий для забезпечення міжнародної продовольчої та енергетичної безпеки. На думку експертів, коментарі Ассумані та включення до мирного плану гарантій відвантаження зерна свідчать про те, що держави, які беруть участь у цій пропозиції, вважають подолання економічних наслідків війни в Україні своїм першочерговим завданням.

“Делегація, ймовірно, прагне збалансувати Україну і Росію, щоб зберегти давні двосторонні відносини з Росією, не пов’язуючи себе дипломатично з війною, розв’язаною Кремлем”, – ідеться в звіті.

Також фахівці додають, що Кремль, ймовірно, скористається цією пропозицією для просування російських інформаційних операцій. Спрямованих на уповільнення західної допомоги Україні у сфері безпеки, і не продемонстрував жодного наміру брати участь у будь-якому мирному процесі.

Що було раніше

ISW вже оцінював, що Кремль регулярно сигналізує про фальшиву готовність вести переговори про врегулювання війни, щоб спонукати Захід до поступок і відмовити західних лідерів від подальшої підтримки України.

У звіті зазначають, що раніше Кремль активізував ці зусилля, щоб створити умови для свого наступу взимку-навесні 2023 року, і, ймовірно, посилить цю інформаційну операцію, намагаючись послабити підтримку України з боку Заходу під час контрнаступальних операцій.

Кремль уже використав такий же «розпливчастий мирний план», представлений Китаєм навесні 2023 року. І спробував використати заявлену китайську зацікавленість у переговорах щодо врегулювання війни в Україні для досягнення бажаних тісніших зв’язків з Китаєм.

Читайте також: У ПАР запропонували мирний план щодо припинення війни в Україні

На цей раз Кремль, ймовірно, використає інформаційну роботу з африканськими державами, щоб досягти посиленої двосторонньої та багатосторонньої взаємодії.

Останні новини
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward