Рада дозволила прикордонникам стріляти з гелікоптерів

event 14:22 Четвер 18 Листопадаа 2021 ПОЛІТИКА

У четвер, 18 листопада, Верховна Рада України ухвалила Закон про вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу прикордонниками. Про це пише Ukraine Military Pages.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Відповідний законопроєкт № 5232 у другому читанні підтримав 271 народний депутат.

Законом визначено порядок використання заходів примусу, умови, межі, вид та інтенсивність їх застосування з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила або вчиняє правопорушення, повідомляють у прикордонному відомстві.

Таку ініціативу у своєму Telegram-каналі підтримав нардеп від “Слуги народу” Дмитро Соломчук.

Коментар: Покращили законодавче поле у роботі прикордонників для надійного захисту нашого кордону. Наразі 70% сухопутної ділянки кордону з Росією, Молдовою і Білоруссю не демарковано і він визначений лише на мапі. Також, дозволили прикордонникам використовувати спецзасоби під час захисту кордону“, – розповів політик.

Зміни наділяють прикордонників повноваження:

  • здійснювати поверхневу перевірку осіб, речей, товарів (вантажів) та транспортних засобів;
  • використовувати і застосовувати заходи примусу (фізичний вплив, спеціальні засоби, вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку, зброю кораблів, катерів та суден забезпечення, озброєння повітряних суден);
  • використовувати та застосовувати засоби візуального і технічного спостереження та фіксації, технічні засоби прикордонного контролю, світлотехнічні та сигналізаційні засоби, інші технічні засоби охорони державного кордону, а також інженерні боєприпаси, споруди і загородження;
  • розблоковувати та припиняти протиправні дії у разі заблокування пунктів пропуску через державний кордон України, контрольних пунктів в’їзду-виїзду, військових містечок, підрозділів та органів управління Держприкордонслужби.

Як зазначив ініціатор законопроєкту народний депутат Юрій Здебський, раніше прикордонники використовували всі сили і засоби підзаконними актами, наказами МВС тощо. Тепер їхня діяльність буде передбачена законодавчо.

Останні новини
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
22.11.2021, Понеділок
21.11.2021, Неділя
20.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward