Рада дозволила прикордонникам стріляти з гелікоптерів

event 14:22 Четвер 18 Листопадаа 2021 ПОЛІТИКА

У четвер, 18 листопада, Верховна Рада України ухвалила Закон про вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу прикордонниками. Про це пише Ukraine Military Pages.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Відповідний законопроєкт № 5232 у другому читанні підтримав 271 народний депутат.

Законом визначено порядок використання заходів примусу, умови, межі, вид та інтенсивність їх застосування з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила або вчиняє правопорушення, повідомляють у прикордонному відомстві.

Таку ініціативу у своєму Telegram-каналі підтримав нардеп від “Слуги народу” Дмитро Соломчук.

Коментар: Покращили законодавче поле у роботі прикордонників для надійного захисту нашого кордону. Наразі 70% сухопутної ділянки кордону з Росією, Молдовою і Білоруссю не демарковано і він визначений лише на мапі. Також, дозволили прикордонникам використовувати спецзасоби під час захисту кордону“, – розповів політик.

Зміни наділяють прикордонників повноваження:

  • здійснювати поверхневу перевірку осіб, речей, товарів (вантажів) та транспортних засобів;
  • використовувати і застосовувати заходи примусу (фізичний вплив, спеціальні засоби, вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку, зброю кораблів, катерів та суден забезпечення, озброєння повітряних суден);
  • використовувати та застосовувати засоби візуального і технічного спостереження та фіксації, технічні засоби прикордонного контролю, світлотехнічні та сигналізаційні засоби, інші технічні засоби охорони державного кордону, а також інженерні боєприпаси, споруди і загородження;
  • розблоковувати та припиняти протиправні дії у разі заблокування пунктів пропуску через державний кордон України, контрольних пунктів в’їзду-виїзду, військових містечок, підрозділів та органів управління Держприкордонслужби.

Як зазначив ініціатор законопроєкту народний депутат Юрій Здебський, раніше прикордонники використовували всі сили і засоби підзаконними актами, наказами МВС тощо. Тепер їхня діяльність буде передбачена законодавчо.

Останні новини
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
24.05.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward