Названо дату і місце проведення наступних мирних переговорів 

event 17:42 Понеділок 08 Квітня 2024 ПОЛІТИКА

Швейцарія має намір провести мирну конференцію високого рівня щодо України в середині червня, в якій візьмуть участь від 80 до 100 країн, в основному з так званого Глобального Півдня. 

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на людей, обізнаних із питанням.

За даними видання, конференція може відбутися 16-17 червня, хоча незрозуміло, скільки лідерів буде присутнім, повідомили люди, попросивши не називати їхні імена, обговорюючи конфіденційні деталі. Ключове питання розбіжностей полягає в тому, чи братиме участь Китай, додали вони, що матиме вирішальне значення для Швейцарії, щоб зробити ініціативу такою, що заслуговує на довіру.

Союзники України вважають присутність Китаю важливою для успіху зустрічі з огляду на вплив, який, за їхніми словами, Пекін чинить на москву більш ніж через два роки після початку війни.

Представник МЗС Швейцарії повідомив, що дата і місце проведення конференції поки не визначені.

“Крім перспектив України, росії та Європи, важливо також прислухатися до Глобального Півдня, який зіграє ключову роль у кінцевому включенні росії в цей процес”, – заявив представник Bloomberg у понеділок. “Ось чому ми перебуваємо в тісному контакті з Китаєм, Індією, Бразилією, Південною Африкою і Саудівською Аравією”.

Читайте також: Україна відправила морським коридором 25 млн тонн агропродукції

Досі Пекін був присутній тільки на одній зустрічі радників з національної безпеки, метою якої було закласти основу для саміту. США нещодавно попередили союзників, що Китай посилює підтримку кремля, раніше повідомляло агентство Bloomberg.

Кілька країн наполягають на тому, щоб росія взяла участь у зустрічі, але Київ хоче досягти широкої угоди щодо ключових принципів, які лягли б в основу будь-якого майбутнього врегулювання, перш ніж взаємодіяти з москвою.

Так звана формула миру України закликає поважати територіальну цілісність і суверенітет країни, вивести російські війська, а також забезпечити ядерну і продовольчу безпеку.

Останні новини
22.05.2024, Середа
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward