Генштаб скасував заборону пересуватися без дозволу військкомату, – Залужний

event 16:07 Середа 06 Липня 2022 ПОЛІТИКА
dobi 3

Генштаб скасував так звану заборону пересування військовозобов’язаних без дозволу військкомату, повідомив Головнокомандувач Валерій Залужний.

  • Нагадаємо, що у соцмережах напередодні здійнявся галас через оприлюднений пункт із законодавства 1992 року. Згідно з ним військовозобов’язані на час воєнного стану змушені отримувати дозвіл у військкоматі на перетин адмінкордонів.
  • Це рішення спершу спростувала радниця головнокомандувача Залужного, однак потім сам Залужний підтвердив, що порядок надання дозволу діє й його треба виконувати, але не найближчими днями. 
  • Ввечері президент Зеленський заявив, що потребує пояснень від Генштабу щодо цього рішення. Зранку Зеленський заявив, що цей порядок скасують і розроблять нормальний пункт закону. 
  • Сьогодні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вже офіційно написав про скасування цієї норми. 

Повідомлення опублікували у телеграм-каналі Головнокомандувача. Воно досить цікаве, оскільки там вперше пояснили, що документ був потрібен для внутрішньої роботи Центрів комплектування: 

Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави. Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання. 

За словами Залужного оновлений документ розроблять на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Водночас наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Останні новини
17.08.2022, Середа
16.08.2022, Вівторок
15.08.2022, Понеділок
14.08.2022, Неділя
13.08.2022, Субота
12.08.2022, П’ятниця
11.08.2022, Четвер
10.08.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward