Зима буде рекордно лютою: синоптики попередили про сильні морози

event 10:09 Четвер 21 Вересня 2023 Погода

Незважаючи на те, що заздалегідь точний прогноз синоптикам скласти на зиму практично неможливо, то приблизний – навпаки. Тому українцям і розповіли, що ця зима може бути дуже холодною.

Така інформація з’явилася на сайті agronews.

Отже, як стверджують синоптики, в Україні ця зима може бути рекордно холодною. Так от, незважаючи на глобальне потепління та прогнози на теплу зиму, може статися так, що в Україні цього сезону запанує холодна зима. Метеорологи оголосили про початок формування вихору над Північним плюсом, який може вторгнутися до Європи вже наприкінці листопада.

Читайте також: В Україну повертається 30-градусна спека: прогноз синоптика

Як з’ясувалося, щорічно над Північним полюсом наприкінці календарного літа починає формуватись полярний вихор. Від інтенсивності цього вихору значною мірою залежить зимова температура у Європі та Америці. Причому тут спостерігається зворотна закономірність: чим інтенсивніший полярний вихор, тим вищою буде температура взимку на материках Північної півкулі. І чим слабший цей вихор, тим нижче може опуститися температура на материках.

Це з тим, що сильний вихор захоплює і закручує в шаленому темпі холодні потоки арктичного повітря, не випускаючи їх назовні. В результаті на полюсі та в приполярних районах температура знижується до критичних показників. Але на материк це повітря рідко проривається. А от коли вихор менш інтенсивний, то він не може утримати всі холодні повітряні маси всередині, і вони розповзаються далеко на південь.

Таке полярне повітря приносить із собою на материк сильне похолодання. І ось у метеорологів є підозра, що саме за таким сценарієм піде зима 2023-2024 року. Причому потоки холодного повітря почнуть надходити до України вже наприкінці листопада – на початку грудня. Ну, а нижнього піку температур слід чекати, як завжди – у січні.

Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward