“Похолодання, заморозки та бабине літо”: синоптик дав точний прогноз на жовтень

event 09:31 П’ятниця 29 Вересня 2023 Погода

Жовтень 2023 в Україні очікується помірно теплим та з невеликою кількістю опадів. З початком місяця температура знизиться, у другій декаді стане ще холодніше – вночі будуть заморозки. У третій декаді місяця температура трохи підвищиться та збільшиться ймовірність опадів. 

Про це розказав синоптик Ігор Кібальчич, передає meteoprog.

За його словами, жовтень на величезних теренах Європи найімовірніше виявиться теплим, навіть у порівнянні з новими кліматичними нормами.

Коментар: У нашій країні з перших чисел жовтня відбудеться зниження температури повітря, починаючи із західних та північних областей на 4-7 °С, проте середньодобові значення все одно перевищуватимуть норму”, – каже синоптик.

Опадів, за його даними, прогнозується мало, оскільки переважання високого атмосферного тиску сприятиме розмиванню атмосферних фронтів та хмарності у їх межах.

У другій декаді місяця очікується розвиток потужного антициклону над північним сходом Європи та його поступове зміщення у більш південні широти. Оскільки в його межах циркулюватимуть свіжі повітряні маси арктичного походження, температурний фон відчутно знизиться.

Коментар: У цей період Україна також відчує перший подих Арктики, особливо східні та північні області. Температура знизиться вночі до заморозків, а вдень ледь перевищуватиме +13…+16 °С. Відповідно, ймовірність опадів виявиться мінімальною“, – прогнозує синоптик.

Після 18-20 жовтня, за його словами, спостерігатиметься поступове підвищення температури повітря та падіння атмосферного тиску. Зросте ймовірність дощів та суттєво збільшиться кількість хмарності.

Також, за словами синоптика, у жовтні очікується бабине літо.

Читайте також: Якою буде нинішня зима: чи будуть снігопади та люті морози

Загалом, за даними синоптика, за місяць кількість опадів по Україні становитиме 25-60 мм, що нижче за норму на 15-35%; у західних областях та у Карпатах кількість опадів може бути близько норми.

Коментар: Середньомісячна температура повітря розподілиться досить рівномірно по країні і становитиме +7…+13 °С, що вище за норму на 1 – 2 °С. При цьому тепліший жовтень варто очікувати в західних та південно-західних областях, а на Півночі Лівобережжя та на крайньому сході країни відхилення від норми вийде незначним (у межах +0,5…+0,9 °С)“, – резюмував Ігор Кібальчич.

Пожежна небезпека в Україні

У зв’язку з прогнозованим дефіцитом опадів і негативною ситуацією, що склалася на кінець вересня, у першій половині жовтня очікується розвиток ґрунтової посухи і найвищий рівень пожежної небезпеки у більшості областей України (за винятком західних регіонів).

Коментар: Слід бути уважними та свідомими при поводженні з вогнем на відкритій місцевості. Категорично забороняється спалювання листя, сухої трави та бадилля. Це вкрай негативно впливає на якість повітря, екосистему і тягне за собою адміністративну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність. Пам’ятайте про це“, – попередив Ігор Кібальчич.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward