Вживання кави на ніч не впливає на сон, але змінює структуру мозку: дослідження

event 05:44 Четвер 18 Лютого 2021 ПОДІЇ

Кофеїн є найвживанішою психоактивною речовиною у світі. Дослідники з Базельського університету показали, що регулярне вживання кофеїну може змінити структуру мозку.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Група дослідників з Базельського університету і психіатричної лікарні Базельського університету досліджувала, як вживання кави впливає на сон та мозок.

У дослідженні взяла участь група з 20 здорових молодих людей. Кожен учасник регулярно п’є каву кожен день.

Дослідники давали їм таблетки кофеїну і попросили їх не вживати цю речовину в будь-якій іншій формі, зокрема каву чи кока-колу.

10 днів учасники споживали справжні таблетки, а інші дні – плацебо. Наприкінці кожного 10-денного періоду дослідники сканували мозок добровольців, аби визначити об’єм сірої речовини в мозку. Окрім цього, за допомогою електричної активності мозку (ЕЕГ) визначалась і якість сну учасників.

Порівняння даних показало, що незалежно від того, приймали учасники кофеїн чи плацебо, глибина їхнього сну була однаковою. Тобто кава не впливає на сон.

Натомість обсяг сірої речовини в учасників після вживання кофеїну зменшувався. Різниця була особливо помітною в правій медіальній скроневій частці, зокрема в гіпокампі (важлива область мозку для консолідації пам’яті).

Коментар: Наші результати не обов’язково означають, що споживання кофеїну робить негативний вплив на мозок. Але щоденне споживання кофеїну, очевидно, впливає на наше когнітивне обладнання, що само по собі повинно стати приводом для подальших досліджень“, – заявила провідна дослідниця Каролін Райхерт.

Разом з тим вчені зазначили, що всього через 10 днів утримання від кави обсяг сірої речовини в мозку збільшився.

Джерело: сайт Cerebral Cortex

Читайте також: “Кішка, яка пережила 90-сті”: у Рівному проживає кицька довгожителька

Автор:
Теги: кава
Останні новини
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward