Відомий імунолог спрогнозував, коли хвиля коронавірусу в Україні почне спадати

event 11:29 Понеділок 19 Квітня 2021 Здоров'я

За його оцінками, на сьогодні українці набули певний колективний імунітет. Протягом найближчих трьох тижнів епідемія коронавірусу в Україні піде на спад.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Такий прогноз в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучив лікар-імунолог Борис Донський. “Так чи інакше у нас повинен початися спад – і з сезонних причин, і з причин того, що так багато українців перехворіло, що вірусу буде все важче і важче знайти, кого б заразити“, – сказав він.

Скільки за цей час вірус забере життів, це вже зовсім інше питання”, – зауважив медик.

За його оцінками, на сьогоднішній день українці набули певний колективний імунітет, втім, Донський не став озвучувати конкретні цифри тих, хто перехворів на COVID-19.

Певний імунітет до коронавірусу ми вже виробили. Але потрібно провести дослідження і знати цифру. Нерозумно прикидати там, де простіше досліджувати“, – сказав він.

У той же час фахівець навів приблизну статистику захворюваності серед медиків, які працюють разом з ним в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології НАН. “Ми в нашому інституті регулярно тестуємо всіх співробітників, і бачимо, що серед медпрацівників вже в лютому ми перевалили за половину тих, хто вже перехворів”.

Під час цього спалаху ще додасться досить велика кількість. Крім того, є певна невелика кількість людей, які отримали хоча б перше щеплення. Серед активних жителів міст імунітет отримала, можливо, половина. Серед інших регіонів і людей, які весь цей час все ж могли якось ізолюватися, дистанціюватися, мабуть, відсоток менший. Але який він – це ворожіння на кавовій гущі“, – пояснив лікар.

Читайте також: Як отримати “карантинні 8 тис грн”: покрокова інструкція

Останні новини
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
29.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward