В уряді розповіли, як регулюватимуть ціни на продукти в Україні

event 09:21 Субота 06 Березня 2021 ПОДІЇ

Кабінет міністрів України не планує втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну продуктів харчування або на націнку. Проте вони будуть непрямими способами їх збалансовувати.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це заявив під час пресконференції Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Коментар: “Стосовно цін на продукти. Ми живемо у ринковій економіці чи в плановій, уряд має регулювати ціни на продукти чи ринок має регулювати попит-пропозицію? Якщо ми йдемо в Європу, що записано в нашій Конституції, в Європі регулювання цін урядами відсутнє”, – розповів Шмигаль.

Посадовець стверджує, що уряд веде діалог на рівні Мінекономіки з мережами, виробниками, постачальниками. Він погодився, що на окремі продукти зростання цін присутнє.

Коментар: “Є природнє зростання цін на яйця, тому що виробники зменшили виробництво. Зараз ми провели розмови з ключовими групами виробників… особливо до пасхальних свят. Попит буде зростати, відповідно, ці речі також непрямими методами…. збалансовуються… Щодо зростання цін на інші продукти – тут можуть бути регулювання шляхом запровадження експортних квот, мит – це стосується зернових, гречки та окремих груп продуктів”, – сказав Шмигаль.

Проте, за його словами, критичного зростання цін на продукти сьогодні немає.

Коментар: “Якщо порівняти рік до року й місяць до місяця, в окремих групах є об’єктивні причини, ми їх розуміємо, знаємо як їх відрегулювати. Наприклад, відновлення постачання яєць потребує 2-3 тижні…Ціни будем непрямими способами збалансовувати. Втручатися в ринок, встановлювати обмеження на ціну на продукти харчування або на націнку уряд сьогодні не планує”, – сказав політик.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: Як можна обійти чергу на вакцинацію в Україні?

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward