Сьогодні розпочався Рамадан 2021: традиції та заборони мусульманського посту

event 09:48 Понеділок 12 Квітня 2021 ПОДІЇ

Сьогодні із заходом сонця у мусульман почнеться священний місяць Рамадан, протягом якого наказано дотримуватися суворого посту. Рамадан – це дев’ятий місяць ісламського календаря. Поститися також будуть мусульмани України. Щорічно його дата визначається за місячним календарем, а триває він 30 днів. У 2021 році піст триває до 12 травня, а 13 травня мусульмани відзначають важливе свято Ураза-байрам.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Релігійний сенс Рамадану

Хоча піст в Рамадан є дуже суворим, мусульмани зустрічають його з радістю і вдячністю. За мусульманськими віруваннями, в цей місяць пророк Мохаммед відкрив перші вірші Корану. У Рамадан мусульмани проходять духовне очищення і підтверджують силу своєї віри. Всі обмеження посту потрібно приймати з готовністю і благим наміром.

Що заборонено і дозволено в Рамадан

У цей місяць встановлюється повна заборона на вживання їжі і води у світлий час доби – від світанку до заходу сонця. Точний щоденний розклад початку і кінця поста для кожного регіону можна знайти в Інтернеті. Також в денний час доби заборонено курити і мати інтимні стосунки. У нічний час обмеження знімаються.

Під час Рамадану мусульмани їдять двічі на день – до світанку (сухур) і після заходу (іфтар). Протягом дня мусульмани регулярно моляться і читають Коран. Якщо з якихось причин віруючий не може тримати піст – він повинен заповнити пропущені дні по завершенню Рамадану.

Хто може не поститися

Піст дозволено не дотримувати всім неповнолітнім, а також вагітним жінкам і людям з душевними розладами. Також в Рамадан можуть не поститися хворі люди, жінки, що годують грудьми, і мандрівники, але їм потрібно заповнити пропущені дні пізніше.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: Лікар пояснив, коли вітаміни руйнують здоров’я людини

Останні новини
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward