Шенген точно не відкриє кордони для українців у найближчий час – МЗС

В’їзд у Шенгенську зону у найближчий час не буде відкритий для жителів України у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в нашій державі.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Про це розповів глава МЗС Дмитро Кулеба. 

Коментар: “Зараз, на жаль, цифри в Україні невтішні. За останніми даними, у нас 62 хворих на 100 тисяч населення. При тому, що в ЄС, наприклад, ця цифра становить 16,3 людини на 100 тисяч населення”, – сказав Кулеба. 

Він підкреслив, що про зняття обмежень на в’їзд в Шенгенську зону можна говорити після того, як показник в Україні буде або дорівнювати середньому по ЄС, або буде меншим. 

Коментар: “Це ключова вимога. Як я вже назвав цифри, ви бачите, що поки ми, на жаль, дуже далекі від цього”, – сказав міністр. 

Рада ЄС цього тижня має переглянути список держав, жителям яких буде дозволено в’їзд без обмежень. За словами Кулеби, немає шансів, що Україна потрапить у список у найближчий перегляд.

Наразі в‘їзд в ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців. Купівля квитка на рейс не гарантує дозволу на перетин кордону. 

Українці можуть перевірити можливість в’їзду за кордон за кількома сервісами: Інтерактивна карта від МЗС України, у системі Timatic, у сервісі Reopen Europe від Єврокомісії.

Джерело: Європейська правда

Читайте також: “Імунітету немає”: через який термін хворий може повторно заразитися COVID-19

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: