Щойно протестувальники захопили будівлю уряду Вірменії: які вимоги

event 16:49 Понеділок 01 Березня 2021 ПОДІЇ

Політична криза у Вірменії загострилася після того, як група протестувальників, що вимагають відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна, 1 березня увірвалася в будівлю уряду в столиці країни, Єревані.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Десятки протестувальників, вигукуючи гасла з вимогою відставки прем’єра, зайшли в будівлю уряду і заявили, що в країні немає будинків, де б міг заховатися Пашинян.

Повідомлень про постраждалих чи затримання наразі не надходило.

Ситуація у Вірменії загострилася 25 лютого, після колективної заяви Генерального штабу Збройних сил і чільних військових командувачів із вимогою відставки Пашиняна, якої вимагає й опозиція. Прем’єр назвав це “спробою військового перевороту”. І його прихильники, і супротивники провели багатотисячні демонстрації в різних частинах центру Єревану. Але врешті далі від заяв від військових до інших дій наразі не дійшло.

Пашинян заявив тоді, що після заяви військових усуне з посади начальника Генштабу Оніка Ґаспаряна, і подав президентові прохання підписати указ про це. Армен Сарґсян відмовив йому в цьому проханні.

Рада безпеки Вірменії 1 березня закликала Сарґсяна дати дозвіл Пашинянові звільнити начальника Генштабу, який не прийшов на її засідання, попри те, що є членом ради.

Рада безпеки також засудила втручання військових у політичний процес, додавши, що, конституція чітко визначає, що “Збройні сили перебувають під цивільним контролем”.

На 1 березня заплановані нові акції протесту, як прихильників опозиції, так і прихильників прем’єра Вірменії.

Протести проти Пашиняна і його уряду, які останніми днями знову наростають, масово спалахнули після поразки Вірменії в останній війні з Азербайджаном за Нагірний Карабах.

Тоді 44 дні боїв завершилися в листопаді 2020 року угодою про припинення вогню, укладеною за посередництва Росії. Супротивники Пашиняна звинувачують його в цій поразці, він відповідає, що не мав іншого вибору, даючи зрозуміти, що інакше поразка була б іще тяжчою.

Джерело: сайт Радіо Свобода

Читайте також: Розвідка розповіла, скільки російських снайперів зараз на Донбасі

Останні новини
21.04.2021, Середа
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward