Рамадан у 2021 році: традиції та заборони під час мусульманського посту

event 10:22 Понеділок 12 Квітня 2021 ПОДІЇ

Рамадан, місяць обов’язкового посту і один з п’яти стовпів віри в мусульман, 2021 року почнеться 13 квітня і триватиме до 13 травня.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Завершується Рамадан святом розговіння Ід аль-Фітр, або Ураза-Байрам. Про те, як правильно дотримуватися посту і що заборонено в цей час читайте далі.

Рамадан тісно пов’язаний з місячним мусульманським календарем, тому щороку випадає на різні дати. 2021 року першим днем посту є 13 квітня.

Останній день Рамадану – 12 травня, а 13 травня мусульмани відзначатимуть свято розговіння Ураза-байрам. Всього піст триватиме 30 днів.

Мета Рамадану

Рамадан є одним з п’яти стовпів ісламу. Його мета – зміцнення віри, приборкання пристрастей та інстинктів, духовний розвиток, переосмислення способу життя й пріоритетів.

Для мусульман піст – це можливість показати Аллаху силу своєї віри. Вважається, що Рамадан допомагає очистити душу і стати ближчим до Бога. Важливо при цьому щиро прийняти всі обмеження – інакше піст втрачає будь-який сенс.

Що не можна робити в Рамадан

У Рамадан мусульмани повністю відмовляються від вживання їжі та пиття в денний час – від сходу сонця (після ранкової молитви) і до заходу.

Також забороняються розваги, куріння, заняття любов’ю і навіть думки про порушення заборон. Після заходу сонця життя тих, хто поститься, повертається до звичного русла.

Що потрібно робити в Рамадан

Удень мусульмани читають Коран і ревно моляться, причому до молитви слід проявити Ніят – щире бажання звершити пост, не порушивши його діями або думками. Ніят бажано промовити вголос.

Крім того, в Рамадан належить робити добрі справи, подавати милостиню.

Хто повинен дотримуватися Рамадану

Поститися в Рамадан можна тільки тим, хто відповідає трьом вимогам:

  • повноліття (критерієм є статеве дозрівання),
  • здоровий глузд, відсутність душевних розладів,
  • фізичне здоров’я.

Хто може не поститися в Рамадан

Заборони Рамадану не поширюються на вагітних жінок і матерів, що годують, неповнолітніх, літніх, а також людей з різними захворюваннями, включаючи душевні розлади.

Ті, хто перебуває в довгій подорожі, також можуть пити і їсти в Рамадан. Однак пізніше їм слід компенсувати всі пропущені дні посту.

Підготовка до закінчення посту починається заздалегідь

Завершення посту та підготовка до Ураза-байраму

Свято розговіння (араб. Ід аль-Фітр, тюрк. Ураза-байрам), яке завершує Рамадан, – друге за значимістю (після Курбан-байраму) торжество в ісламі. Воно символізує подолання найтяжчого випробування в ім’я Бога.

Підготовка до закінчення посту починається заздалегідь: люди роблять генеральне прибирання, готують святкові страви і святковий одяг.

Роздача милостині, грошей або їжі – обов’язковий ритуал напередодні Ураза-байраму, який, як вважається, допомагає виправити помилки, допущені під час посту.

Джерело: сайт Оbozrevatel

Читайте також: Вогняний молодик 12 квітня: як він вплине на різні знаки Зодіаку, що не можна робити у цей день

Останні новини
16.05.2021, Неділя
15.05.2021, Субота
14.05.2021, П’ятниця
13.05.2021, Четвер
12.05.2021, Середа
11.05.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward