“Органічний біогумус для врожаю”: на Чигиринщині подружжя розводить каліфорнійських черв’яків

event 03:22 Субота 27 Лютого 2021 ПОДІЇ

Подружжя Лугових із села Головківка на Чигиринщині розводять каліфорнійських черв’яків, які здатні переробити відходи на органічне добриво.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Завдяки черв’якам за пів року на поверхні ґрунту утворюється біогумус.

32-річний Андрій Луговий для черв’яків забирає листя у сусідів. Зауважив, що не розуміє людей, які його спалюють. 

Коментар:Наша сім’я забрала листя із території школи, лікарні та у найближчих сусідів. Люди роблять помилку, коли випалюють землю, палять стерню або солому на городі, знищують сприятливі для ґрунту бактерії. Так вони ще й отруюють нам атмосферу і ми цим дихаємо“, – повідомив фермер.

У зібране для переробки листя чоловік запускає каліфорнійських черв’яків. Завдяки каліфорнійським черв’якам, які переробляють зібране листя, на поверхні землі утворюється біогумус. 

Коментар: Вони просто так називаються, але це звичайний на вигляд черв’як. Від дощових він відрізняється лише тим, що довше живе – не 4, а 16 років. Збігло пів року із того часу, як ми привезли листя, і червяки вже встигли його переробити. Тепер це – біогумус повністю готовий для застосування. Тепер його треба покласти під кущ, чи дерево. Смородина, яку ми удобрювали гумусом, виросла крупніша за розміром, ніж звичайна“, – розповідає Луговий.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: В Україні різко потеплішає: прогноз синоптика

Останні новини
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward