На Рівненській АЕС з’явився унікальний експонат (фото)

event 16:16 Субота 09 Січня 2021 РІВНЕ

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури Рівненської області передало Дідуха (сакральний український оберіг) на постійне експонування до етнографічної експозиції інформаційного центру “Полісся” Рівненської АЕС.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: За словами члена товариства та мешканця Вараша Євгенія Басараба, котрий і передав цінний експонат на експозицію, цей Дідух є унікальним.

Коментар: “Він відповідає усім сакральним вимогам структурної будови Світлого Ірію. Створювала Дідуха жіноча секція товариства “Берегиня”, яка відтворює давні українські ремесла: ткацтво, вишивання, виготовлення оберегів.

Величний Дідух з теренів історичної Рівненщини має навертати всіх небайдужих українців на вивчення нашого історичного коріння, християнської духовної спадщини предків“, – прокоментував дослідник.

Євгеній Басараба зазначив, що передача Дідуха інформаційному центру РАЕС – це лишень початок майбутньої плідної співпраці. Надалі у планах дослідника презентувати мешканцям Вараша фільми “Битва за Берестечко” та “Про Волинську трагедію” та провести конференцію, щоб познайомити учасників з унікальними історичними дослідженнями регіону.

Джерело: сайт РадіоТрек

Читайте також: На Рівненщині розпочали виплачувати підвищені пенсії: кому нарахували більше

Останні новини
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward