На Рівненщині всіх учасників проєкту “Інтернет-субвенція” під’єднали до мережі

event 15:46 Вівторок 28 Грудня 2021 РІВНЕ

На сьогодні на Рівненщині за державні гроші якісний інтернет провели у 85 сіл. Серед них чимало віддалених населених пунктів, де доступу до мережі не було взагалі. Тепер же ситуація змінилася: швидкісний інтернет є у місцевих школах, бібліотеках, будинках культури, лікарнях та ФАПах, пожежних частинах, ЦНАПах. Адже до мережі під’єднували соціальні заклади. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА. Там додали, що до кінця 2022 року ці громади зможуть користуватися інтернетом безоплатно.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Тим часом мешканці сіл, до яких вперше провели інтернет, тепер можуть під’єднати до мережі і власні будинки.

Це стало можливим завдяки проєкту Міністерства цифрової трансформації України “Інтернет-субвенція”.

Коментар: Проведення оптичного інтернету суттєво розширює можливості місцевих жителів. Мова йде і про якісніше навчання дітей, і про медичну допомогу. Адже швидкісний інтернет дає доступ і до телемедицини“, – прокоментувала заступниця голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило.

Загалом у рамках проєкту “Інтернет-субвенція”, для Рівненщини передбачено майже 15 мільйонів гривень. Його учасниками стали 32 громади.

Проєкт втілювався у декілька етапів, який передбачав, зокрема, і підготовчі роботи, і проведення тендерів, і прокладання оптоволокна, і тестування мережі. До слова, увесь документообіг відбувався лише в електронному форматі.

Тим часом проєкт “Інтернет-субвенція” мають намір продовжити й в наступному році. На сьогодні на Рівненщині є щонайменше три громади, де соціальні заклади окремих населених пунктів досі не мають доступу до якісної мережі. Мова йде, зокрема, про деякі села Зарічненської, Головинській та Варковицькій ТГ. Ці та інші громади області  зможуть подавати документи на участь у проєкті у 2022 році.

Останні новини
26.01.2022, Середа
25.01.2022, Вівторок
24.01.2022, Понеділок
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward