“Лікуються місяцями”: чому молоді та спортивні люди так довго не можуть оговтатися від коронавірусу

event 12:58 Середа 26 Серпня 2020 ПОДІЇ

Лікарі Бредфордського інституту медичних досліджень (BRI) розповіли, чому молоді необхідно набагато більше часу, ніж звичайним людям, щоб реабілітуватися після COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Лікарі підозрюють, що вірус ховається десь у них в організмі і викликає ці вічні симптоми, як це буває у тих, хто перехворів на Еболу. Деякі наші пацієнти мають позитивний результат тесту на вірус і через кілька тижнів після того, як вони заразилися.

Можливо, це пов’язано з тим, що реагент знаходить залишкові фрагменти вірусної РНК. Якщо це так, то не виключено, що ці фрагменти РНК викликають тривалу реакцію імунної системи, що і пояснює ці тривалі симптоми.

Однак більш імовірно, що пацієнти з затяжними симптомами відчувають сильнішу реакцію імунної системи на початкове зараження, на яку накладається шкода, заподіяна інфекцією їхнім легеням та іншим органам.

Коментар: Якщо говорити про людей, які перехворіли на Covid-19, але так і не повернулися поки до нормального життя, я думаю, що ми бачимо лише верхівку айсберга. Щотижня я отримую по три-чотири дзвінки від терапевтів, які пояснюють, що спостерігають пацієнта, який перехворів на коронавірус пару місяців тому, але досі має симптоми захворювання“, – говорить один із лікарів Пол Вітакер.

За словами консультанта-психолога Роба Вітакера, люди, які перехворіли на коронавірус, часто стикаються з безпричинним бажанням плакати, а це може свідчити про наявність когнітивних розладів – таких як проблеми з пам’яттю у Моллі.

Коментар: “Однак зараз дуже важко сказати, що з цього пов’язане з емоціями і втомою, а що має фізіологічну природу. Судити про це поки ще зарано“, – коментує Роб.

Джерело: сайт BBC

Читайте також: В Україні з’явився новий епіцентр COVID-19: область побила власний рекорд

Автор:
Останні новини
27.05.2022, П’ятниця
26.05.2022, Четвер
25.05.2022, Середа
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward