Коли запрацює розмитнення авто через Дію та як ним скористатись

event 18:30 Субота 25 Березня 2023 Суспільство

Міністерство цифрової трансформації раніше заявляло, що незабаром запрацює онлайн-розмитнення автомобілів. Однак через неприйняття Верховною Радою відповідних законопроєктів план не реалізувався, розповідає видання avtosota.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Готуються нові зміни

Попри невдачу, Міністерство цифрової трансформації не відмовляється від плану. Натомість відомство оновлює його концепцію за участі народних депутатів та співпрацює з партнерами, щоб забезпечити впровадження сервісу в Дії.

Дата запуску обнадійлива

Хоча немає жодних конкретних термінів, начальник відділу розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації сподівається, що процес буде запущено до кінця першої половини 2023 року.

Спрощений процес розмитнення

Запропонований план простий. Якщо народні депутати підтримають його, то для розмитнення авто громадянам потрібно буде лише ввести ідентифікаційні дані автомобіля. Це марка та модель, рік випуску, VIN-номер, об’єм двигуна та тип пального.

Розрахунок вартості

Для розрахунку вартості розмитнення авто Міністерство цифрової трансформації пропонує використовувати два показники: розмір акцизного податку та ПДВ.

Хоча формула може здатися простою, фактичні розрахунки є складними. Щоб визначити суму акцизного податку, фізичним особам потрібно буде розрахувати ставку, знайшовши базову ставку (залежно від віку автомобіля) та помноживши її на коефіцієнт. Коефіцієнт є сумою коефіцієнтів, які залежать від об’єму двигуна, типу пального та ексклюзивності автомобіля.

Ексклюзивність стосується автомобілів вартістю понад 375 мінімальних заробітних плат (2,5 млн грн або 68 тис. доларів США за курсом НБУ) і не старших п’яти років. Міністерство економіки щорічно публікує перелік таких автомобілів.

Розрахунок ПДВ

Після розрахунку акцизного податку фізичні особи можуть визначити суму ПДВ для розмитнення автомобіля. Це сума ставки, помножена на 3,5 і 20%.

Вартість розмитнення відносно нових автомобілів за новою формулою може бути вищою, ніж за чинною. Однак для автомобілів, яким понад десять років, ціна буде значно нижчою.

Зменшення мита

Законопроєкт обіцяє знизити вартість розмитнення нових автомобілів на 30% через п’ять років після запровадження нової моделі. Для власників електромобілів мито буде нульовим.

Вартість розмитнення “битих” авто буде такою ж, як і для цілих, навіть якщо вони коштують значно менше. Це робиться для того, щоб заохотити громадян купувати неушкоджені автомобілі для безпеки на дорогах та життя.

Скасування платежу до Пенсійного фонду

Міністерство цифрової трансформації пропонує скасувати платіж до Пенсійного фонду під час першої реєстрації автомобіля. Вони стверджують, що нова формула забезпечить надходження цієї суми до загального бюджету в будь-якому випадку.

Читайте також: Як з легкістю позбутись вмятин на кузові авто: водіям на замітку

Висновок

Попри невдачі, Міністерство цифрової трансформації налаштоване на впровадження онлайн-розмитнення автомобілів. Запропонована формула може здатися простою, але розрахунки є складними.

У разі впровадження нова формула забезпечить більш економічно ефективний підхід до розмитнення автомобілів, водночас сприяючи підвищенню безпеки дорожнього руху та життя людей.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward