“Європа робить свою альтернативу HIMARS”: які характеристики цієї РСЗВ

event 10:23 Вівторок 09 Липня 2024 Війна

Країни ЄС розробляють свою систему залпового вогню, яка нагадує американську HIMARS.

Як пише Business Insider, РСЗВ EuroPULS – є результатом співпраці франко-німецької оборонної фірми KNDS та ізраїльської Elbit Systems. Вона створена на базі універсальній системі запуску Elbit, яку використовують Армія оборони Ізраїлю та кілька європейських країн.

Технічні характеристики EuroPULS

EuroPULS встановлено на восьмиколісному шасі вантажівки, тоді як HIMARS використовує шестиколісний автомобіль. Довжина європейської системи 10,3 метра, а вага – 38 тонн. При цьому вона здатна розганятись до 88 км/год.

Такі характеристики роблять EuroPULS значно важчою за HIMARS, яка має бойову вагу 18 тонн. Однак це ж дозволяє їй нести більше ракет. Європейська РСЗВ має дві капсули, які можуть випустити 12 ракет за 60 секунд, залежно від боєприпасу. Водночас HIMARS має одну капсулу, яка може запускати шість ракет GMLRS або одну ракету великої дальності ATACMS.

Наразі вартість EuroPULS не розголошується, тоді як пускова установка HIMARS коштує майже 5 мільйонів доларів за штуку. Ракета GMLRS для нього коштує понад 100 000 доларів кожна.

Європейські армії мають на озброєнні різні реактивні системи залпового вогню – французьку LRU та німецьку MARS 2, які базуються на американській гусеничній мобільній ракетній установці M270 та її ракетах керованої системи залпового вогню.

EuroPULS може стріляти “поєднанням традиційних європейських ракет і ракет PULS”. Вибір капсул включає 18 122-мм ракет Accular з дальністю 35 км, 10 160-мм ракет Accular з дальністю 40 км, чотири EXTRA ракети збільшеної дальності, які можуть досягати 150 км, і дві зброї Predator Hawk з дальністю дії до 300 км. При цьому на один автомобіль можна встановити різні контейнери.

У KNDS стверджують, що їхня система “адаптована до майбутніх ракет”. За словами Elbit, EuroPULS “стане основою для модульно масштабованої та гнучкої артилерійської системи, яку можна інтегрувати для ведення вогню з будь-якої мобільної платформи з високою точністю та безпекою. Відкрита концепція EuroPULS не виключає жодного постачальника відповідних ракет із співпраці, що дозволяє користувачам EuroPULS найняти тих”.

З цього випливає, що європейська РСЗВ може запускати американські GMLRS, які використовує HIMARS. Хоча виробник американської системи Lockheed Martin вважає, що це не варіант.

“Наше сімейство боєприпасів РСЗВ не може бути інтегроване в систему PULS. Якби Німеччина вибрала PULS, вона не могла б отримати доступ до наших ракет”, – наголошує компанія.

Останні новини
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward