Польща може почати збивати російські ракети і дрони над Україною

event 17:50 Понеділок 08 Липня 2024 ПОЛІТИКА

Володимир Зеленський повідомив, що Україна і Польща прагнуть розробити механізм спільного збиття російських ракет і дронів над територією України.

Про це Зеленський сказав на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

“Особливо ми вдячні щодо спеціальних домовленостей, і це відображено у безпековій угоді та передбачено положення про розробку механізму щодо збиття у повітряному просторі України російських ракет та дронів, які випущені в напрямку Польщі”, – сказав Зеленський.

Президент впевнений, що команди обох країн з Міністерств оборони пропрацюють разом з військовими, як спільно країни можуть швидко реалізувати цей пункт домовленостей.

Своєю чергою, як сказав Туск, обговорюється ідея реагування на російські ракетні атаки, коли ракети під час ударів по Україні, прямують в напрямку Польщі. Зокрема, розглядається варіант, аби намагатися збивати ці ракети у небі над Україною, аби не чекати, коли вони долетять до повітряного простору НАТО.

Читайте також: Понад 40% українців заробляють менше ніж $250, – опитування

“І це здається абсолютно логічним. Польща була першою країною, яка почала з Україною про це говорити. Ми потребуємо для цього однозначної співпраці в рамках НАТО, бо цього роду акції все-таки вимагають спільної натівської відповідальності”, – наголосив Туск і додав, що це відповідає інтересам Польщі і України.

“Аби все, що стосується нашої спільної безпеки, наших спільних дій мало печатку міжнародної солідарності, зокрема натівської. Ми відкриті. Логіка показує, що це було б набагато ефективніше”, – сказав Туск.

Він додав, що немає ілюзій стосовно того, що це буде просте рішення.

Читайте також: Внаслідок російської атаки 8 липня в Україні загинуло 28 людей, ще понад 100 – поранені

“І тому в документі ми записали бажання і потребу такої розмови. Включимо до цієї розмови союзників з інших держав НАТО. Справу трактуємо серйозно, відкрито, але ще не завершену”, – зазначив Туск.

Він пообіцяв, що як прем’єр Польщі, він буде розмовляти з союзниками, аби порозмірковувати, як такі спільні дії можна організувати. Також він сказав, що про це говоритиме і президент Польщі Анджей Дуда.

Останні новини
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward