Експерти дали прогноз цін на яблука у листопаді

event 03:00 Субота 14 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Фермери, які не мають овочесховищ, масово “викидають” яблука на ринок. Вартість опускається до 8-12 гривень і нижче. Якість товару теж дуже низька – уже зараз у таких яблуках майже немає соку. Однак період зниження цін не буде довготривалим – до перших морозів, розповів фермер із села Шевченкове Звенигородського району що на Черкащині, Миколи Олійника.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: Як тільки температура опуститься до 7-8 градусів морозу, цей товар зникне й ціна зупиниться в районі 18-20 гривень. Плюс націнка магазину – це ще 2,50-2,70 гривні. За моїми прогнозами ціни на яблука у березні-квітні не вийдуть із цього діапазону. Тому краще зараз заплатити за яблука 20 гривень аніж за два-три роки платити по 120″, – каже фермер.

За словами виробників цьогорічний урожай яблук менший на 15% за минулорічний. Високій ціні сприяє збільшення експорту.

За липень-вересень цього року Україна вивезла для продажу за кордон 6,8 тисячі тонн яблук. Це найбільший показник за всю історію.

Минулого року в цю пору на експорт було поставлено лише 4,8 тисячі тонн.

На українському ринку яблук розширився діапазон цін, і якщо в кінці минулого робочого тижня угоди укладалися за 9-15 грн / кг ($ 0,32-0,53 /), то вже на сьогоднішній день ціни варіюються в межах 7-17 грн / кг ($ 0,25-0,61 / кг).

Такі дані наводять аналітики проєкту EastFruit. Зазначається, що вартість формується, в першу чергу, в залежності від сорту та якості продукції, а також від інших умов угоди. Варто відзначити, що на цей час на ринку України домінують такі основні сорти, як “Голден Делішес”, “Джонаголд”, “Гала”, “Айдаред” і “Ренет Симиренка”.

На оптові ринки стали надходити все більш об’ємні партії яблук, в основному середньої та низької якості, що не підлягають тривалому зберіганню, а також продукція з тих господарств, де потужностей для зберігання немає взагалі або вони не обладнані належним чином.

Ці садівники змушені регулярно знижувати відпускні ціни на свою продукцію, а власники більш якісних фруктів, в той самий час, все частіше роблять спроби підвищувати цінники на нові партії яблук, призначених для мереж супермаркетів.

Джерело: сайт Агроцентр

Читайте також: “Щоб не дісталися азербайджанцям”: вірмени спалюють свої будинки у Нагірному Карабаху (відео)

Автор:
Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward