Через коронавірус померли понад 1,5 тисячі вчителів: освітяни закликають захистити педагогів

event 10:08 Неділя 28 Лютого 2021 ПОДІЇ

Вчителі, які хворіють на коронавірус, згодом можуть мати хронічні захворювання чи втрату витривалості до навантажень у роботі. Загалом вже понад 1,5 тисячі педагогів загинули через COVID-19.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Окрім того, у деяких вчителів перебіг коронавірусної хвороби призводить до того, що вони змушені покинути викладання.

Тому Національна освітня асоціація закликає негайно ухвалити закони, які б гарантували належний рівень захисту вчителям та викладачам.

Згідно з даними МОН, ще з початку навчального року на COVID-19 в Україні захворіли майже 25 тисяч учителів. Але вже давно інформація про кількість хворих педагогів не оновлювалася.

Коментар: “Відповідно до даних, отриманих з усіх регіонів країни, чисельність вчителів, які хворіли на коронавірус, за останні 2,5 місяці збільшилась у 4-5 разів, а кількість смертей, спричинених COVID-19, перетнули позначку 1500 випадків”, – написали освітяни.

І хоча точну картину наразі складно відтворити, статистика втрат педагогів від коронавірусу не ведеться взагалі.

Проте сотні тисяч педагогів щоденно наражаються на великий ризик захворіти. Адже школи працюють в очному режимі. Втім, вчителі та члени їхніх родин реального соціального захисту не мають.

Захворювання на COVID-19, отримане вчителем під час роботи, МОН не вважає професійним захворюванням, тому педагоги не можуть розраховувати на додаткове обов’язкове державне страхування.

Коментар: “Навіть у порядку доступу до вакцинації від COVID-19 учителі – далеко не пріоритетна група, хоча повинні бути одними з перших отримувачів вакцини”, – додає освітня асоціація.

Освітяни вважають, що вчитель має бути прирівняний за своїм статусом до військовослужбовця, який нині захищає Україну від російської агресії. У разі встановлення групи інвалідності чи його смерті внаслідок інфікування COVID-19, вчитель та його родина мають отримувати усі відповідні виплати.

Джерело: сайт 24канал

Читайте також: МОЗ створило інтерактивну мапу безкоштовних пунктів тестування на Covid-19

Останні новини
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward