77-річна львів’янка встановила рекорд в написанні національного радіодиктанту

event 16:43 П’ятниця 27 Жовтня 2023 Суспільство

77-річна львів’янка Христина Гоянюк вже 23-ий рік поспіль бере участь в письмовому марафоні національної єдності. Львів’янка стала єдиною українкою, яка не пропустила жодного радіодиктанту з моменту його заснування.

Про це пише Еспресо.

Відтак жінка встановила національний рекорд України. Вона зберегла всі  рукописи з 23-х радіодиктантів. Нагороду вручили працівники редакції “Високий Замок”.

“Христина Гоянюк підтвердила свій рекорд усіма збереженими чернетками. Сьогодні ми встановлювали національний рекорд з ініціативи самої пані Христини. Це справді унікальне явище в Україні, і ми раді сьогодні бути долученими до встановлення рекорду”, – говорить Галина Ярема, керівник відділу культури редакції “Високий Замок”. 

Читайте також: Відтепер терміни проходження ВЛК скорочено: скільки тепер є днів на медогляд

Щороку її тексти стають одними з одиниць найкращих диктантів радіомаратону. За писання диктанту без жодної помилки Христина Гоянюк ставала переможницею вже 10 разів. Востаннє – 2020 року. Любов до мови та грамотності прищепив її батько, який був  вчителем української мови і літератури. Перші радіодиктанти писала разом з батьком, каже, їй дотепер приносить це задоволення. А перед тим ретельно готується – перечитує словники та згадує правила з української мови. Сама жінка – майстер спорту із кросвордного спорту. За освітою – лікар-бактеріолог.

“Ще в школі тато казав, щоб уважно слухати диктора, звертати увагу на пунктуацію. Успіх на 80-90% залежить від грамотної пунктуації. За тиждень до цьогорічного радіодиктанту я перечитала словники, звернула увагу на правила відповідно до нового правопису. За всі роки участі в радіодиктанті мені відзначився 2020 року,  Тоді текст читала актриса Римма Зюбіна. Дізнавшись, що я стала переможницею за найкраще написаний текст, вона приїхала до мене до Львова. Ми дотепер спілкуємося”, – зізнається пані Христина.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward