5 важливих змін у травні, які стосуються кожного українця

event 11:41 Неділя 01 Травня 2022 Суспільство
Полтава. Люди. Фото з відкритих джерел.

У травні на українців чекає низка важливих змін. 

Вони пов’язані з війною в державі та світовою ситуацією, повідомляє ТСН.

Вихідних у травні не буде

Йдеться про традиційні вихідні на День праці 1 травня та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. 

Не всі переселенці отримуватимуть допомогу від держави

З травня змінилися правила виплат для ВПО. Йдеться про щомісячну допомогу 2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю. З травня допомога виплачується лише переселенцям, які перемістилися з регіонів де проходять бойові дії або з окупованих місць або тим переселенцям, чиє житло внаслідок війни виявилося зруйнованим або непридатним для проживання (про що надана заявка в “Дії”). Інші категорії переселенців не будуть отримувати допомогу.

Ціни на пальне зростатимуть 

Стрибок цін на бензин та інше паливо спричинений ударом по паливній інфраструктурі. Зокрема, знищення Кременчутського НПЗ. Уряд обіцяє за тиждень ліквідувати проблему, утім експерти таки очікують незначних змін у вартості палива . 

Зміниться порядок нарахування пенсій у разі втрати годувальника

Члени родин осіб, зниклих безвісти, зможуть отримати пенсію із втрати годувальника. Подати заяву про безвісти зниклу людину можна за телефоном гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67. Через місяць від дати внесення інформації про зникнення людини до Єдиного реєстру досудових розслідувань члени сім’ї таких людей можуть отримувати пенсії.

ПриватБанк закриє деякі рахунки

З 1 травня ПриватБанк закриває рахунок Бонус+. Всі невикористані кошти  на віртуальних рахунках будуть спрямовані на  потреби армії та відновлення України”.

Змінився порядок подовження та перепризначення всіх видів соцвиплат

Кабінет міністрів України скасував процедури, пов’язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їх перепризначення. На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було надавати в соціальну службу документи для продовження виплат, то тепер соціальні виплати будуть нараховуватися автоматично. А документи потрібно буде надати через місяць як закінчиться воєнний стан.

Останні новини
26.05.2022, Четвер
25.05.2022, Середа
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward