Що робити, якщо вкусив кліщ. Поради інфекціоніста 

event 14:24 Неділя 01 Травня 2022 Здоров'я
Фотографії УП та Армія інформ

Кліщ повертається з настанням весняного тепла.  

Ці членистоногі чекають, щоб залізти на вас і напитися крові. Але головна небезпека, що ці тварини – є переносниками страшних хвороб: 

Іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не варто одразу бігти й обстежуватися на бореліоз. Насамперед комаху потрібно витягти, розповів виданню “Армія Інформ” інфекціоніст Олексій Насіббулін. 

− Перше, що потрібно зробити, – це видалити кліща. Найпростіше обережно захопіть кліща якнайближче до голови та, намагаючись не розірвати, викрутіть його за 2-3 оберти з ранки. Якщо все ж таки роздавили кровопивцю, а його голова залишилася у вашому тілі, зверніться за медичною допомогою,− радить Олексій Насібуллін. −  Якщо кліщ просидів у тілі людини понад добу, бажано для профілактики бореліозу дорослим та дітям старше 8 років прийняти препарат, що містить у собі доксициклін. 

Кліща не потрібно нести в лабораторію та бігти обстежуватися на хвороби. Варто самому поспостерігати за місцем укусу. Якщо протягом 30 днів усе добре, то ви здорові. А ось якщо виявите протягом місяця після укусу сип чи інші підозрілі симптоми – біжіть до лікаря. 

− Якщо після укусу протягом 2-30 днів розвивається почервоніння, яке може досягати до 40-50 см у діаметрі, з досить характерним забарвленням (у центрі, де був укус воно світліше, по краях яскраво червоне або просто темніше), потрібно негайно звернутися до лікаря, − радить пан Олексій. − Захворювання ефективно лікується на цьому етапі. Коли доходить до хронічного перебігу, це 2-3 фаза, то подолати хворобу набагато складніше, а на кінцевій фазі майже неможливо.

Нагадаємо, що для того, аби уникнути укусів кліщів – не варто ходити у високій траві чи під деревами без належного захисту. Також не забувайте користуватися відповідними спреями. 

Останні новини
25.05.2022, Середа
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward