Що робити, якщо вкусив кліщ. Поради інфекціоніста 

event 14:24 Неділя 01 Травня 2022 Здоров'я
Фотографії УП та Армія інформ

Кліщ повертається з настанням весняного тепла.  

Ці членистоногі чекають, щоб залізти на вас і напитися крові. Але головна небезпека, що ці тварини – є переносниками страшних хвороб: 

Іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Не варто одразу бігти й обстежуватися на бореліоз. Насамперед комаху потрібно витягти, розповів виданню “Армія Інформ” інфекціоніст Олексій Насіббулін. 

− Перше, що потрібно зробити, – це видалити кліща. Найпростіше обережно захопіть кліща якнайближче до голови та, намагаючись не розірвати, викрутіть його за 2-3 оберти з ранки. Якщо все ж таки роздавили кровопивцю, а його голова залишилася у вашому тілі, зверніться за медичною допомогою,− радить Олексій Насібуллін. −  Якщо кліщ просидів у тілі людини понад добу, бажано для профілактики бореліозу дорослим та дітям старше 8 років прийняти препарат, що містить у собі доксициклін. 

Кліща не потрібно нести в лабораторію та бігти обстежуватися на хвороби. Варто самому поспостерігати за місцем укусу. Якщо протягом 30 днів усе добре, то ви здорові. А ось якщо виявите протягом місяця після укусу сип чи інші підозрілі симптоми – біжіть до лікаря. 

− Якщо після укусу протягом 2-30 днів розвивається почервоніння, яке може досягати до 40-50 см у діаметрі, з досить характерним забарвленням (у центрі, де був укус воно світліше, по краях яскраво червоне або просто темніше), потрібно негайно звернутися до лікаря, − радить пан Олексій. − Захворювання ефективно лікується на цьому етапі. Коли доходить до хронічного перебігу, це 2-3 фаза, то подолати хворобу набагато складніше, а на кінцевій фазі майже неможливо.

Нагадаємо, що для того, аби уникнути укусів кліщів – не варто ходити у високій траві чи під деревами без належного захисту. Також не забувайте користуватися відповідними спреями. 

Автор:
Останні новини
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward