Вчені з США створили штучну нирку, яка розміром як смартфон

event 12:00 П’ятниця 17 Вересня 2021 У СВІТІ

Група вчених з декількох американських вишів створила та успішно випробувала штучну нирку в рамках Kidney Project – партнерства МОЗ США та Американського товариства нефрологів. На відміну від колишніх розробок, новий імплант працює на природному русі крові в організмі, повідомляє сайт Каліфорнійського університету.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Штучна нирка від Kidney Project складається з кремнієвого гемофільтра, який видаляє токсини з крові, і біореактора зі справжніми клітинами людської нирки – вони виконують безліч інших функцій на зразок регуляції балансу електролітів в крові. Обидва компоненти – оригінальні розробки Kidney Project, створені минулого року.

Вченим знадобився час, щоб довести розрізнені компоненти до готового виробу. Вони розв’язали проблему імунної реакції на чужорідні клітини в біореакторі – тепер користувачам імплантату не доведеться приймати імунодепресанти.

Також їм не будуть потрібні препарати для розрідження крові. Головна перевага нового імплантату в тому, що він працює без помпи, на одному тільки кров’яному тиску – тобто, він не потребує батарейок або інших джерел живлення. Все це показали доклінічні випробування штучної нирки.

Новий імплант може поліпшити якість життя людей з хронічною нирковою недостатністю, від якої страждають понад 750 мільйонів осіб по всьому світу і вмирають понад мільйон щорічно. Зараз таким людям доводиться тричі на тиждень ходити в лікарню на процедуру гемодіалізу за допомогою громіздких апаратів.

Вчені неодноразово намагалися створити штучну нирку, але прототипи ще не доходили до повсякденного використання – щоразу виникало безліч проблем з імунною відповіддю, надійністю роботи і зручністю для пацієнтів.

Джерело

Теги: США
Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward