Вчена назвала рослини, які допоможуть нормалізувати рівень цукру у крові при діабеті

event 13:19 Вівторок 30 Листопадаа 2021 Здоров'я

Кандидат біологічних наук, науковий співробітник Ольга Остринська у своєму блозі розповіла, що при діабеті 2-го типу потрібно постійно контролювати рівень цукру у крові.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:Зазвичай для цього хворі дотримуються дієти та виконують фізичні вправи. Але коли цього стає недостатньо, пацієнти вимушені починати вживати ліки, наприклад метформін. Однак сьогодні все більше наукових досліджень доводять, що нетрадиційна медицина також може допомогти утримувати належний рівень цукру у крові”, — говорить Ольга Остринська.

Вона радить декілька добавок на основі рослин і спецій, уже досліджених як альтернативні методи лікування діабету 2-го типу.

Женьшень використовується як ліки вже понад 2000 років. Дослідження показують, що як азійський, так і американський женьшень знижують рівень цукру у крові. В одному з експериментів було продемонстровано, що екстракт ягід женьшеню зміг нормалізувати рівень цукру у крові та покращити чутливість до інсуліну в мишей, у яких було індуковано діабет.

Пажитник тисячоліттями використовували як ліки і пряність на Близькому Сході. Користь уживання пажитника за цукрового діабету було доведено під час дослідів як на тваринах, так і за участю людей. Встановлено, що ця рослина має значний вплив на рівень цукру у крові.

Читайте також: Лікар пояснила, симптомом яких захворювань можуть бути холодні руки

Псиліум міститься в рослинах, які нині широко використовуються для виготовлення дієтичних добавок, що їх уживають як додаткове джерело клітковини та як проносні засоби. Здавна псиліум використовують для лікування діабету. Наукові дослідження показують, що люди з діабетом 2-го типу, які вживають 10 г псиліуму щодня, можуть оптимізувати рівень цукру у крові та знизити рівень холестерину.

Кориця. Вживання приблизно половини чайної ложки кориці на день може значно поліпшити рівень цукру у крові, холестерину та тригліцеридів у людей із діабетом 2-го типу.

Алое вера використовується в медицині протягом тисяч років завдяки своїм цілющим властивостям. Його висушений сік традиційно використовується в Аравії для лікування діабету. Деякі сучасні дослідження показують, що сік алое вера дає змогу знизити рівень цукру у крові в людей із діабетом 2-го типу.

Гірка диня — популярний інгредієнт азійської кухні й традиційної китайської медицини. Вважається, що він вгамовує спрагу та зменшує втому, які є симптомами діабету 2-го типу. Дослідження показали, що екстракт гіркої дині знижує рівень цукру у крові.

Розторопша — рослина, чиї лікувальні властивості використовують уже тисячі років. Розторопша також відома під назвою свого активного компонента — силібініну. Доведено, що ця рослина зменшує резистентність до інсуліну в людей із діабетом 2-го типу, які також страждають на захворювання печінки.

Базилік зазвичай використовується в Індії як традиційні ліки від діабету. Дослідження на тваринах продемонстрували, що базилік може посилити секрецію інсуліну. Дослідження цієї рослини за участі пацієнтів із діабетом 2-го типу показало її позитивний вплив на рівень цукру у крові натщесерце та на рівень цукру у крові після їди.

Джерело

Останні новини
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
11.01.2022, Вівторок
10.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward