Сидяча робота: як часто треба робити перерви, аби  зберегти своє здоров’я?

event 11:36 П’ятниця 20 Січня 2023 Здоров'я

Вченими доведено, що тривале сидіння шкідливо впливає на здоров’я, навіть якщо ви регулярно займаєтеся спортом. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Виходячи з цих висновків, лікарі радять усім дорослим менше сидіти й більше рухатися. Але як часто потрібно робити перерви та вставати зі стільця протягом дня, якщо у вас сидяча робота? Вчені з Колумбійського університету (США) знайшли відповідь, інформує Ukr.Media.

Вони провели дослідження за участю 11 дорослих людей, які сиділи в лабораторії в ергономічному кріслі протягом восьми годин, встаючи тільки для запропонованого їм фізичного навантаження — ходьби на біговій доріжці або походу в туалет. 

Учасникам було дозволено працювати на ноутбуці, читати та користуватися телефоном під час експерименту. Також дослідники забезпечили добровольців харчуванням і стежили за їх тиском і рівнем цукру в крові.

Результати експерименту показали, що всього п’ять хвилин ходьби кожні пів години знижують негативні наслідки сидячого способу життя, такі як високий тиск і підвищений рівень цукру в крові, і запобігають розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та ожиріння.

Коментар: “Навіть п’ятихвилинна ходьба знизила артеріальний тиск на чотири-п’ять міліметрів ртутного стовпа. Це значне зниження, порівнянне зі зменшенням, якого можна очікувати від щоденних тренувань протягом шести місяців”, — сказав доктор Кіт Діас, керівник дослідницької групи.

Останні новини
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
01.02.2023, Середа
31.01.2023, Вівторок
30.01.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward