“Скажи стресу – ні!”: підбірка простих дихальних вправ

event 06:30 Субота 15 Січня 2022 Здоров'я

Глибоке дихання може допомогти зменшити стрес, тривогу та депресію.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: При занепокоєнні та сильному стресі часті, швидкі вдихи можуть погіршити стан, в якому людина перебуває, і значно посилити будь-які напади тривоги. 

Навчившись керувати своїм диханням, ви можете взяти ситуацію під свій контроль, коли відчуваєте, що стрес або тривога починають опановувати — і тим самим активно знижувати рівень стресу в організмі. 

Гарна техніка дихання також може бути дуже важливою для зменшення болю у грудях і шиї. 

“5-техніка”

Основним принципом їхньої першої базової техніки глибокого дихання є вдих і видих 5 разів за одну хвилину. Щоби досягти цього, зробіть глибокий вдих і порахуйте до 5, перш ніж сильно видихнути і знову порахувати до 5. Автори пишуть, що це має оптимальний вплив на зміну частоти серцевих скорочень.

Читайте також: Комаровський назвав безпечну дозу алкоголю в день

Опір диханню

Другий описаний прийом — дихання проти опору. Це повинно змусити тіло розслабитися і перейти в більш спокійну обстановку. Техніка дихання виконується шляхом глибокого вдиху, а потім видиху через майже закритий рот — так, щоб губи не мали такої великої відстані, і щоб вам довелося “штовхати” повітря назустріч опору. Найпростіший спосіб виконати “резистентне дихання” — це вдих через рот, а потім через ніс.

Рухомий режим дихання

У третій техніці дихання головну роль відіграє взаємодія між мозком та диханням — тут ви маєте уявити, що вдихаєте певну ділянку тіла. Наприклад, при глибокому вдиху слід думати, що вдих втягується в напрямку лівого плеча або правої частини попереку.

Джерело

Останні новини
23.01.2022, Неділя
22.01.2022, Субота
21.01.2022, П’ятниця
20.01.2022, Четвер
19.01.2022, Середа
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward