Медик розповів, чим може бути небезпечним звичайний білий хліб

event 16:58 Середа 25 Травня 2022 Здоров'я

Пристрасть до білого хліба і його споживання у великих кількостях може підвищити ризик розвитку раку, зокрема, раку кишківника – попереджають медики.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Фармацевт Хуссейн Абдех розповів про “повсякденну їжу”, постійне споживання якої може стати причиною розвитку раку кишечника – злоякісної пухлини, що виникає в товстій або прямій кишці. Такою їжею медик вважає хлібобулочні вироби з білого рафінованого борошна.

“Основний продукт багатьох кухонь – білий хліб-потенційно може викликати рак”, – сказав Хуссейн Абдех.

За словами медика, очищене від оболонок рафіноване, шліфоване зерно і біле борошно є продуктом, який відрізняється високою концентрацією швидко засвоюваних вуглеводів, – його поїдання підвищує рівень цукру в крові, на що організм реагує виділенням інсуліну. Часте споживання такої їжі, що веде до різкого зростання концентрації глюкози в крові та інсуліну, може посприяти розвитку інсулінорезистентності. Саме з виникненням даного порушення асоціюється розвиток колоректального раку.

Читайте також: У МОЗ розповіли про ризики поширення мавпячої віспи на території України

“Хліб і випічка з білого борошна – це багате джерело порожніх калорій, які дуже швидко розщеплюються і підвищують рівень цукру в крові, який незабаром так само різко знижується, викликаючи загострене відчуття голоду. В результаті ми з’їдаємо більше їжі, що може привести до збільшення ваги і ожиріння. Ці проблеми можуть викликати такі стани, як діабет 2 типу, який пов’язаний з деякими видами раку”, – розповів експерт.

Абдех пояснив, що високий рівень цукру в крові і діабет тісно пов’язані з посиленням окисного стресу і запаленням в організмі – це, своєю чергою служить сприятливим середовищем для розвитку процесів, що ведуть до раку.

Втім, не всі медики поділяють думку про те, що вживання білого хліба сприяє розвитку колоректального раку. В цьому плані, вважають вони важливо не споживання якогось окремого продукту, а весь тип харчування людини, його схильність до переїдання і наявність ожиріння, асоційованого з харчовими звичками.

Теги:
Останні новини
02.07.2022, Субота
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward