Лікарі назвали несподівану ознаку зневоднення

event 23:00 Неділя 02 Червня 2024 Здоров'я

Без води людина проживе навіть менше, ніж без їжі. Однак у мешканців великих міст у сучасному світі навряд чи є проблеми із дефіцитом чистої води, від спраги ніхто не вмирає, пише Pixelinform.

Проте багато хто з нас все одно п’є менше, ніж варто було б. Навіть легкий рівень зневоднення впливає на самопочуття, але ми вже давно перестали помічати це.

Читайте також: Дієтологи назвали продукти, які не можна запивати молоком

Що дізналися вчені

Як з’ясували автори дослідження, опублікованого у виданні American jornal of Human Biology, нестача води у людей старшого та середнього віку може спровокувати проблеми з концентрацією уваги.

В рамках експерименту вчені у різні дні оцінювали когнітивні здібності 78 осіб віком від 47 до 70 років. Їм не дали жодних вказівок щодо обмеження питного режиму, але попросили утриматися від дуже жирної їжі, кофеїну та тренувань у дні тестувань. Кожен випробуваний отримував завдання та здавав кров на аналіз.

У результаті виявилося, що 29-39% учасників експерименту в різні дні мали зневоднення. Дефіцит води не впливав на пам’ять та гнучкість розуму, а от концентрація уваги знижувалася.

Літні – в особливій групі ризику

Як зазначають медики, серед людей похилого віку зневоднення трапляється особливо часто. Справа в тому, що чим старша людина, тим більше у неї притуплюється відчуття спраги.

Тому літнім важливо стежити, скільки саме вони випили рідини. Адже вода дуже важлива не лише для уважності, а й для нормальної роботи шлунково-кишкового тракту, профілактики хронічних хвороб, боротьби з раннім старінням.

Рахуємо норму води

Як правильно розрахувати, скільки води вам потрібно пити для гарного самопочуття? Медики радять дотримуватися норми 30 мл на кілограм ваги. Тобто, якщо ви важите 60 кілограмів, то вам потрібно випивати приблизно 2 літрів води.

Влітку та під час активних тренувань вам може знадобитися більше пиття.

Читайте також: Як захистити шкіру від сонця без SPF-крему: 5 альтернативних способів

Міра важлива у всьому

Втім, у деяких випадках пити занадто багато води може бути небезпечним для здоров’я. Це актуально для людей з дуже великою надмірною вагою, патологією нирок та серцевою недостатністю.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward