Інфекціоністка розповіла про поширені помилки при лікуванні коронавірусу в Україні

event 17:25 Субота 15 Травня 2021 Здоров'я

Медик звернула увагу, що при лікуванні COVID-19 в Україні досі приймають велику кількість антибіотиків, які не ефективні при коронавірусі, і від них буде тільки шкода.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

В Україні при лікуванні COVID-19 медики часто призначають хворим препарати, які здатні завдати шкоди організму, часом дуже серйозно.

Лікар-інфекціоніст, медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова в інтерв’ю Марії Єфросиніній, яке опубліковане на YouTube-каналі, назвала популярні ліки, які можна вживати не всім пацієнтам з коронавірусом.

За словами фахівця, перш за все мова йде про антибіотики, гормони, імуномодулятори та крапельниці.

Булавінова звернула увагу, що при лікуванні COVID-19 в Україні досі приймають велику кількість антибіотиків, які не ефективні при коронавірусі, і від них буде тільки шкода.

Ще однією помилкою інфекціоніст назвала призначення пацієнтам деяких гормонів раніше, ніж потрібно – вони дуже добре працюють при COVID-19, але шкодять, якщо приймати несвоєчасно.

Експерт додала, що часто зустрічаються випадки, коли пацієнту потрібна киснева підтримка, але заходи не вживаються вчасно.

Коментар: “Дуже багато застосовується засобів з недоведеною ефективністю, які, швидше за все, можуть бути й шкідливими для таких пацієнтів. Це імуномодулятори, псевдопротивірусні терапії, якісь божевільні крапельниці вдома”, – сказала Булавінова.

Вона пояснила, що таких пацієнтів з ураженими легенями взагалі не можна капати, інакше “їх можна втопити, в буквальному сенсі”.

Булавінова зазначила, що попри зусилля лікарів в Україні по боротьбі з небезпечним захворюванням, фіксується дуже висока смертність пацієнтів в досить молодому віці.

Тому експерт наголошує на великій важливості дискусії щодо лікування як з боку медичної системи, так і самих інфікованих громадян, які лікуються самі вдома.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: Українцям, які записалися на вакцинацію через “Дію”, робитимуть щеплення у вихідні дні

Останні новини
23.06.2021, Середа
22.06.2021, Вівторок
21.06.2021, Понеділок
20.06.2021, Неділя
19.06.2021, Субота
18.06.2021, П’ятниця
17.06.2021, Четвер
16.06.2021, Середа
15.06.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward