Які продукти небезпечно гріти в мікрохвильовці?

event 09:49 Четвер 06 Травня 2021 Здоров'я

Гріти їжу в мікрохвильовій печі – це швидко і зручно, проте робити це можна далеко не з усіма продуктами.

Детальніше про це розповідає Час-Дій. 

У деяких випадках використовувати НВЧ-випромінювання (надвисокочастотне випромінювання)  не тільки не рекомендовано, а й небезпечно як для самої техніки, так і для здоров’я. Яку їжу не можна гріти у мікрохвильовій печі і чому, читайте далі.

Варені яйця

Зварені взм’ятку або “круто” яйця не можна підігрівати в мікрохвильовій печі – вони в будь-який момент можуть вибухнути. При цьому неважливо, були вони попередньо очищені чи ні. Через високий вміст всередині яєць води при їх підігріві утворюється велика кількість пари, яка і може спровокувати “вибух”.

Рис

Рис в принципі не рекомендується підігрівати повторно – до таких висновків дійшло американське агентство з харчових стандартів. Згідно з результатами їхніх досліджень, в рисі містяться бактерії Bacillus cereus, які при підвищених температурах виробляють шкідливі для організму спори. А результатом споживання підігрітого в мікрохвильовці рису може стати харчове отруєння.

Картопля

При підігріві картоплі, крохмаль, що міститься в ньому розпадається, а це тягне за собою відкладення жирів. Процес не є загрозою для життя, але для людей з чутливою системою травлення споживання таких продуктів не рекомендовано. У НВЧ крохмаль у складі картоплі розпадається.

Оброблені м’ясні продукти

Окислення холестерину, що міститься в оброблених м’ясних продуктах, провокує захворювання серцево-судинної системи. А відбувається цей процес саме при використанні мікрохвильовки. Тому таким способом не рекомендується підігрівати: сосиски; страви, що містять шинку; ковбаси.

М’ясні продукти також не рекомендується гріти у мікрохвильовій

При необхідності підігріву оброблених м’ясних продуктів краще використовувати сковороду. Але якщо є можливість не підігрівати сосиски, шинку або ковбаси повторно – слід нею скористатися.

Курка

Курка відрізняється великим вмістом білка, і вже на наступний день після приготування його структура серйозно змінюється. При повторному підігріванні продукт може стати небезпечним. Якщо ж вам необхідно терміново підігріти курку – робіть це протягом тривалого часу за на невеликої температури. В таких умовах зміни структури білка будуть мінімальними.

Мед

Мед часто підігрівають в мікрохвильовці не для підвищення температури, а для повернення йому рідкого стану. Однак розігрівати його у НВЧ не варто: розплавлення меду повністю знищує його корисні властивості. Тому якщо для вас важлива користь продукту, споживайте його в натуральному вигляді. В крайньому випадку розтопити мед можна на водяній бані. Мед втрачає корисні властивості після контакту з НВЧ.

Гриби

Гриби, як і курка, відрізняються великим вмістом білка, який також змінює свою структуру при нагріванні. Споживання розігрітих грибних страв може викликати порушення роботи кишечника навіть у здорової людини. Значно безпечніше вживати даний продукт в холодному вигляді. Гриби, як і курка, можуть завдати шкоди кишечнику після розігрівання в НВЧ.

Готувати корисну їжу – це ще не все, що потрібно для здоров’я. Термічна обробка їжі важлива не менше. Саме тому намагайтеся готувати їжу на один раз, і за великої необхідності розігрівати її на плиті або в духовці.

Джерело: сайт Курс

Читайте такожЕксперти розповіли, чому не варто вживати каву натщесерце

Останні новини
23.06.2021, Середа
22.06.2021, Вівторок
21.06.2021, Понеділок
20.06.2021, Неділя
19.06.2021, Субота
18.06.2021, П’ятниця
17.06.2021, Четвер
16.06.2021, Середа
15.06.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward