Які продукти небезпечно гріти в мікрохвильовці?

event 09:49 Четвер 06 Травня 2021 Здоров'я

Гріти їжу в мікрохвильовій печі – це швидко і зручно, проте робити це можна далеко не з усіма продуктами.

Детальніше про це розповідає Час-Дій. 

У деяких випадках використовувати НВЧ-випромінювання (надвисокочастотне випромінювання)  не тільки не рекомендовано, а й небезпечно як для самої техніки, так і для здоров’я. Яку їжу не можна гріти у мікрохвильовій печі і чому, читайте далі.

Варені яйця

Зварені взм’ятку або “круто” яйця не можна підігрівати в мікрохвильовій печі – вони в будь-який момент можуть вибухнути. При цьому неважливо, були вони попередньо очищені чи ні. Через високий вміст всередині яєць води при їх підігріві утворюється велика кількість пари, яка і може спровокувати “вибух”.

Рис

Рис в принципі не рекомендується підігрівати повторно – до таких висновків дійшло американське агентство з харчових стандартів. Згідно з результатами їхніх досліджень, в рисі містяться бактерії Bacillus cereus, які при підвищених температурах виробляють шкідливі для організму спори. А результатом споживання підігрітого в мікрохвильовці рису може стати харчове отруєння.

Картопля

При підігріві картоплі, крохмаль, що міститься в ньому розпадається, а це тягне за собою відкладення жирів. Процес не є загрозою для життя, але для людей з чутливою системою травлення споживання таких продуктів не рекомендовано. У НВЧ крохмаль у складі картоплі розпадається.

Оброблені м’ясні продукти

Окислення холестерину, що міститься в оброблених м’ясних продуктах, провокує захворювання серцево-судинної системи. А відбувається цей процес саме при використанні мікрохвильовки. Тому таким способом не рекомендується підігрівати: сосиски; страви, що містять шинку; ковбаси.

М’ясні продукти також не рекомендується гріти у мікрохвильовій

При необхідності підігріву оброблених м’ясних продуктів краще використовувати сковороду. Але якщо є можливість не підігрівати сосиски, шинку або ковбаси повторно – слід нею скористатися.

Курка

Курка відрізняється великим вмістом білка, і вже на наступний день після приготування його структура серйозно змінюється. При повторному підігріванні продукт може стати небезпечним. Якщо ж вам необхідно терміново підігріти курку – робіть це протягом тривалого часу за на невеликої температури. В таких умовах зміни структури білка будуть мінімальними.

Мед

Мед часто підігрівають в мікрохвильовці не для підвищення температури, а для повернення йому рідкого стану. Однак розігрівати його у НВЧ не варто: розплавлення меду повністю знищує його корисні властивості. Тому якщо для вас важлива користь продукту, споживайте його в натуральному вигляді. В крайньому випадку розтопити мед можна на водяній бані. Мед втрачає корисні властивості після контакту з НВЧ.

Гриби

Гриби, як і курка, відрізняються великим вмістом білка, який також змінює свою структуру при нагріванні. Споживання розігрітих грибних страв може викликати порушення роботи кишечника навіть у здорової людини. Значно безпечніше вживати даний продукт в холодному вигляді. Гриби, як і курка, можуть завдати шкоди кишечнику після розігрівання в НВЧ.

Готувати корисну їжу – це ще не все, що потрібно для здоров’я. Термічна обробка їжі важлива не менше. Саме тому намагайтеся готувати їжу на один раз, і за великої необхідності розігрівати її на плиті або в духовці.

Джерело: сайт Курс

Читайте такожЕксперти розповіли, чому не варто вживати каву натщесерце

Автор:
Теги: здоров'я
Останні новини
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
26.11.2022, Субота
25.11.2022, П’ятниця
24.11.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward