Як виявити у своєї дитини залежність від соцмереж

event 17:10 Середа 16 Лютого 2022 Здоров'я

Інтернет-залежність — одна з головних проблем сучасних дітей. За статистикою, діти отримують доступ до ґаджетів мало не у перші пів року життя у 85% випадків. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Багато батьків вважають за краще таким чином відвернути увагу дитини і, поки малюк зайнятий переглядом вже десятого ролика у мережі, займаються своїми справами. І якщо раніше основною проблемою були комп’ютерні ігри, то сьогодні їм на зміну прийшли соцмережі, де у кожного другого молодшого школяра є акаунт. Але не завжди батьки помічають тривожні “дзвіночки”, коли варто переглянути “дружбу” своєї дитини зі світом блогів. Ми підкажемо, що може вас насторожити.

Дитина не уявляє свого життя без ґаджета

Навіть коли дитина відходить від ноутбука, вона одразу ж бере до рук телефон. Така ситуація знайома, напевно, кожному з батьків. І якщо підліток робитиме це так, щоб батьки не побачили, то діти молодшого віку поки ще не зовсім розуміють, як поводитись. Часто батьки просто забирають смартфон, таким чином намагаючись покарати своє чадо. Зверніть увагу на те, якою є реакція вашої дитини на подібні дії з вашого боку — якщо у малюка одразу ж псується настрій і він не може думати ні про що інше, крім свого смартфона у вашій сумці, є привід насторожитися і, можливо, звернутися до психолога по допомогу.

Читайте також: Рейтинг знаків Зодіаку, яких найважче кохати

Дитина відмовляється від друзів

Сьогодні досить важко уявити картину, коли діти після уроків збираються у дворі, щоб “зникнути” там до вечора. Більшу частину часу сучасна дитина, починаючи з 7 років, проводить онлайн. Навіть під час зустрічей з друзями залежні діти і підлітки не можуть відірватися від екрана свого смартфона. У якийсь момент для дитини припиняють існувати її реальні друзі, а їм на зміну приходять повідомлення у соцмережах від віртуальних знайомих. Відстороненість від реальності також є приводом придивитися до своєї дитини.

Небажання дитини бути “офлайн”

Під час гострої стадії, коли віртуальний світ майже повністю поглинув дитину, можуть проявлятися ознаки агресії через те, що підписники проігнорували черговий пост. Для дитини життя у блозі стає настільки важливим, що вона щохвилини перевіряє стрічку і свою сторінку у соцмережах, щоб переконатися, що вона зібрала достатньо лайків або коментарів. Батькам важливо не проґавити цей момент і вчасно зрозуміти, чи варто звертатися по допомогу до фахівця або ж можна впоратися з цим самотужки.

Джерело

Стати автором!
Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Час-Дій, напишіть нам: [email protected]

Теги:
Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward