Чи можна завагітніти перед місячними?

event 17:52 Понеділок 29 Травня 2023 Здоров'я

Чи можна завагітніти перед місячними або в цей період менструального циклу чи дозволяється кохатися не боячись завагітніти? 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Обидва ці питання хвилюють сімейні пари в однаковій мірі і ті, хто з нетерпінням чекає дитину, і ті, хто поки не готовий обзаводиться потомством. Поширена думка, що перед місячними не можна завагітніти – не раз підводило і ставило перед доконаним фактом вагітність що відбулася, пише healthday.

Наскільки можливо завагітніти перед місячними

Готовність до запліднення зазвичай настає в середині менструального циклу, в фертильні дні, при яких виходить повністю дозріла яйцеклітина. Тривалість цього сприятливого для здійснення зачаття періоду від трьох днів до тижня, приймаючи до уваги, що активність сперматозоїдів зберігається до 3 діб. Проте існує кілька причин, які можуть викликати вагітність і в інший час і навіть безпосередньо до початку менструації.

Помічено, що у жінок, що мають статеві тривалі відносини з одним постійним партнером, сперматозоїди здатні довше не втрачати своєї активності, перебуваючи в піхву. Жіночий організм поступово звикає до сперматозоїдів, перестає приймати їх за чужорідні організми і не проявляє по відношенню до них зайвої агресивності. Якщо менструальний цикл коротше середнього, а овуляція в цьому випадку настає майже відразу після припинення менструації, при подібному стані зачаття можливо і в останній день до початку місячних.

Нерегулярність циклу – одна з можливих причин

Середньою тривалістю менструального циклу прийнято вважати 28 днів, але це далеко не у всіх. Наприклад, при занадто короткому циклі виникає істотна можливість завагітніти перед місячними, після їх закінчення і навіть при місячних. При занадто тривалому менструальному циклі є ймовірність зсуву овуляції, а відсутність заходів запобігання в ці дні підвищують можливість вагітності.

Навіть ті жінки, хто уважно ставляться до здоров’я і знають тривалість свого циклу, через його зміни можуть легко помилитися в терміні овуляції. Найчастіший випадок, при якому можливо завагітніти перед місячними, полягає в іррегулярності циклу, при якому термін овуляції зсувається в ту чи іншу сторону. Несвоєчасна овуляція відбувається з багатьох причин, це і зміна клімату, стресові ситуації, інфекційні та запальні захворювання. У разі зміни гормонального рівня також підвищується ймовірність зсуву овуляції з подальшою вагітністю.

Читайте також: Чим корисна акація при захворюванні нирок: народні поради

Чи можлива вагітність за 1 день до місячних

Відомі випадки, і досить часті, коли у жінок може відбуватися овуляція повторно, при якій можливо завагітніти перед місячними навіть за один день до них. Завдяки такому випадку у жінки можуть утворитися два плідних яйця і з’являється можливість народження близнюків, які є за своєю суттю різнояйцеві. Незначні ознаки, на які жінки часто не звертають уваги, можуть проявлятися в такий спосіб:

  • біль внизу живота, частіше можливо з одного боку;
  • підвищення чутливості грудних залоз;
  • підвищення базальної температури
  • можливе підвищення статевого потягу.

Випадок повторної овуляції здатний проявитися в будь-який момент, тому і завагітніти до місячних за один день хвилі можливо. Найчастіше таке здатне відбутися з молодими дівчатами, статеве життя яких ще не встановилася і трапляється час від часу. У подібному випадку друга фаза розвитку яйцеклітини відбувається з моменту останнього статевого контакту і можливо завагітніти перед місячними при статевої близькості за день до початку менструації.

Чи можлива вагітність за 2 дні до місячних

При прийомі гормональних контрацептивів також можливо завагітніти перед місячними, коли не дотримується їх правильний прийом. Припинення курсу викличе утворення декількох яйцеклітин, що може послужити причиною імовірної вагітності в будь-який час до настання місячних. Дія гормонів протизаплідних препаратів грунтується на нездатності яйцеклітини переміститися в маткову порожнину, а їхня зустріч зі сперматозоїдом цілком можлива.

Пропуск прийому контрацептиву може допустити таку можливість і привести до небажаної вагітності навіть за 2 дні до початку місячних. На терміни овуляції може вплинути будь-гормональний препарат, навіть не є контрацептивом.

Властивості гормональних контрацептивів полягає у впливі на функції гіпофіза і яєчників зі зниженням їх продуктивності. При скасування застосування гормонального препарату у жінки може статися підвищення активності цих функцій і утворення декількох яйцеклітин протягом одного місячного циклу. Тому можна завагітніти перед місячними за 2 дні до їх початку. Тому при прийомі подібних засобів необхідно особливо уважно стежити за гормональним балансом в організмі протягом усього циклу.

Чи можлива вагітність за 3 дні до настання місячних

За перерахованих вище причин може відбутися зачаття і за 3 дні до чергових місячних, однак, необхідно враховувати, що подібний випадок може привести до деяких ускладнень. При такому зачатті існує загроза відторгнення плодового яйця, в зв’язку з цим, в разі запланованої вагітності, краще проконсультуватися з гінекологом. Щоб зберегти бажану вагітність він призначить відповідні методи для нормального стану ендометрію.

Можливість вагітність за 4 дні до місячних при статевому контакті, що здійснюється вперше

Багато жінок вірять в те, що при першому статевому контакті за кілька днів до початку менструації, а саме за 4 дні – завагітніти неможливо. І хоча ймовірність подібного випадку дорівнює дуже малої частки відсотків, в цю фазу циклу можливе настання вагітності перед місячними, і неважливо – це трапляється вперше або в процесі інтенсивної статевого життя.

Що робити в разі вагітності, що сталася за 5 днів до місячних

Часто жінка може не підозрювати що вагітна, якщо це сталося за 5 днів до чергової менструації. Затримки відразу не станеться, так як яйцеклітина після запліднення не встигне досягти матки, щоб закріпитися в ній. В цей час вона пересувається по маткових трубах. Менструація почнеться в звичайні терміни і пройде, як завжди, без видимих ​​змін в стані. У тому, що зачаття відбулося до менструації, коли зовсім не очікувала цього, жінка дізнається тільки в наступному місяці, а термін в цьому випадку буде на місяць більше.

Останні новини
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
24.09.2023, Неділя
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward