Чи можна їсти шоколад при гастриті

event 10:08 Понеділок 12 Червня 2023 Здоров'я

При слові «шоколад» у багатьох течуть слинки, як побачивши лимона. Напевно величезній більшості за смаком ці ласощі і всі їдять його, не особливо замислюючись про користь, шкоду або можливі протипоказання, пише сайт Я живу! Здорово!

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Однак у деяких випадках шоколад стає забороненим десертом. Шоколад при гастриті – саме із цієї категорії продуктів. Чому ж?

Чи можна шоколад при гастриті?

Одна з причин гастриту – неправильне харчування. Нерегулярна, гостра, їжа всухом’ятку, міцний алкоголь піддають шлунок випробуванням «на міцність», через що роздратована слизова оболонка часто відповідає «бунтом», тобто запаленням. А як діє шоколад при гастриті?

Гострий гастрит розвивається швидко, супроводжується різкими болями, а лікується приблизно тиждень. У цей період навіть запитувати неправильно, чи можна шоколад при гастриті. Солодощі вважають важким продуктом, і навіть невелика порція здатна посилити біль, викликати у пацієнта блювоту і нудоту, посилити ситуацію в цілому.

На жаль любителів десертів, шоколад при гастриті поза загостренням теж не рекомендується. Він викликає посилене вироблення шлункового соку і ще більше дратує стінки. Це особливо небезпечно за високої кислотності.

Якщо гастрит не вилікувати, він стає хронічним. Олія какао та кофеїн, а також цукор, на які багаті шоколадні солодощі, – шкідливі для запалених травних органів продукти: вони можуть спричинити загострення процесу. Це стосується всіх сортів шоколаду, зокрема білого.

Максимум, що дозволяється при тривалій ремісії, – часточка-дві з цілої плитки. Вводити його в меню потрібно вкрай обережно, буквально потроху. Шоколадні цукерки ще гірші у сенсі шкоди, бо містять різноманітні начинки, які не сприймаються ураженим шлунком.

Шоколад при гастриті з підвищеною кислотністю

Оптимального вибору виду шоколаду при гастриті із підвищеною кислотністю не існує. Основні критерії такого вибору – мінімум жирності, кофеїну, відсутність кислот та молочних інгредієнтів. На відновлювальний період шлунку більше підійдуть інші солодощі: мармелад, пахлава, рахат-лукум, ірис, мед, варення. Усі – у невеликих дозах.

Шоколад при гастриті не входить до дієтичного раціону.

Це продукт переробки плодів какао, з добавкою різних інгредієнтів – родзинок, горіхів, вафельної крихти, сухофруктів. Для хворого на шлунок це зайве навантаження. Особливо несприятливо впливають кофеїн і теобромін: вони стимулюють апетит і виділення шлункового соку, який і без того є надлишку і посилено дратує його стінки.

Хотілося б розвінчати деякі міфи про шкоду шоколаду, наприклад для зубів.

Відомо, що солодощі служать чудовим живильним середовищем для ротових бактерій. І якщо перед сном поїсти солодкого та полінуватися почистити зуби, то карієс забезпечений. Проте шоколад буває різний, той же чорний не надто солодкий, тому зв’язок між чорним шоколадом та почорнілими зубами – сумнівний. Причина, швидше за все, у неналежній гігієні ротової порожнини або незбалансованому раціоні.

Читайте також: Чи можна пити каву коли болять нирки

Крім того, помірна доза ласощів, за відсутності протипоказань, здатна знизити ризик серцевих патологій, забезпечити профілактику діабету, запобігти депресії. Півплитки шоколаду на день підвищує працездатність та настрій, стимулює розумову діяльність, стабілізує тиск. Нарешті, продукт виявляє свою дію як якісний афродизіак.

Останні новини
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward