Чому тягне на солодке: 7 причин, які викликають залежність

event 23:00 Неділя 26 Травня 2024 Здоров'я

Багато людей можуть зауважувати, що їм хочеться солодкого. А чому таке бажання виникає щодня? Є сім причин, які варто розібрати трохи детальніше, адже вони дадуть більш чітке розуміння власних бажань, пише Pixelinform.

Рівень глюкози у крові низький

Глюкоза – це основне джерело енергії організму. Коли її рівень падає, мозок сигналізує про необхідність поповнення запасів енергії, і найшвидший спосіб це зробити – з’їсти щось солодке.

Вплив емоційної напруги стресу

У стані стресу організм виробляє кортизол, який підвищує рівень цукру в крові та посилює бажання з’їсти щось солодке. Солодощі допомагають тимчасово покращити настрій, але згодом організм звикає до певного рівня, тому він потребує більше солодкого.

Недостача сну

Недосипання знижує рівень лептину – гормону, який контролює апетит, та збільшує рівень греліну – що стимулює почуття голоду. В результаті відчувається потреба у швидких джерелах енергії, таких як солодощі.

Звичка та емоційний зв’язок

Багато хто з дитинства звикає отримувати солодощі як заохочення або втіху. Це створює емоційний зв’язок між солодким та почуттям задоволення чи комфорту. У дорослому житті ця звичка може зберігатись.

Гормональні зміни

У передменструальний період рівень естрогену та прогестерону коливається, що може призводити до зміни настрою та підвищеного апетиту. У цей час багато жінок відчувають сильне бажання з’їсти щось солодке.

Нестача поживних речовин

Іноді бажання солодкого може бути викликане нестачею певних поживних речовин в організмі. Наприклад, недолік магнію може виявлятися в бажанні шоколаду, оскільки какао-боби багаті на цей мінерал.

Читайте також: Скільки та яких саме потрібно їсти фруктів та овочів, щоб жити довше

Реклама

Реклама, доступність солодощів та соціальні норми також відіграють важливу роль у бажанні солодкого. Тому коли людина бачить щось солодке в магазині, їй відразу хочеться це з’їсти. Найцікавіше, що в організму може і не бути потреб у цукрі, але реклама робить свою справу.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward