Відсутність ягід полуниці після рясного цвітіння: п’ять основних причин

event 19:00 Неділя 26 Травня 2024 Дім-Сад

Напевно, не знайдеться жодної дачної ділянки без кількох грядочок, виділених під полуницю. Вони можуть підтримуватись у порядку, а можуть перетворитися на полуничні чагарники, то так чи інакше, її вирощують усі без винятку, інформує Ukr.Media.

Далеко не кожному садівникові вдається збирати щорічно хороший урожай, а в чому секрет, давайте розбиратися.

Вік

Якщо нові розетки були висаджені ранньою весною поточного сезону, то розраховувати на цвітіння і плодоношення полуниці не варто. Ягідки з’являться лише наступного року.

Пізня посадка

Якщо ви заклали ягідну плантацію минулого року, а цього сезону ягода навіть не зацвіла, можливо, що посадка була зроблена із запізненням, і рослини не встигли до зими добре вкоренитися і набратися сил для плодоношення цього року.

Ідеальний час для висаджування молодих розеток — кінець липня — початок серпня.

Перебір азоту

При надлишку азотовмісних добрив полуниця починає «жирувати» (нарощувати листя) і повністю забуває про свій прямий обов’язок — формування ягід.

Якщо ви помітили, що полуниця активно пішла в зріст, але квіти не з’являються, добре пролийте полуничні грядки, щоб азот скоріше вимився з ґрунту.

Читайте також: На Прикарпатті сталась масштабна пожежа на сміттєзвалищі (ФОТО)

Проблеми в сердечку

Під час посадки ущільнене місце між корінням і розеткою листя (сердечко) опинилося в землі або, навпаки, високо над поверхнею — і в тому, і в іншому разі рослина віддасть багато сил, щоб вижити. Тут уже не до ягід! Сердечко під час посадки має бути на рівні ґрунту.

Якщо воно в землі, акуратно розпушіть ґрунт навколо розеток і випустіть сердечко на волю. Якщо знаходиться над рівнем ґрунту, то присипте його землею.

Мало сонця

Полуниця — світлолюбна культура, тому при вирощуванні рослин на затінених ділянках цвітіння буде слабким і мізерним, та й ягоди навряд чи зав’яжуться. Пересадіть кущі на більш освітлену ділянку.

Розібравшись у причинах, ви будете впевнені в отриманні щедрого врожаю.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward