5 продуктів, які викликають неконтрольовану тягу і сприяють ожирінню

event 14:30 Неділя 19 Лютого 2023 Здоров'я

Проти тригерної їжі не встоїть і прокачана сила волі. Так що краще не спокушати долю, а просто уникати продуктів, що запускають фатальну біохімію, що знижує контроль і змушує переїдати – а потім шкодувати про це! Радить видання ProstoWay.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Ніякої магії: поєднання солі, цукру, жиру та деяких хімічних добавок у промислово оброблених продуктах спеціальним чином орієнтоване на те, щоб людина хотіла ще й ще. Ні, ми не проти того, щоб час від часу побалувати себе, але важливо усвідомлювати — деякі продукти нами відверто маніпулюють!

Ось список найгірших — вони не дають зупинитися і змушують набирати вагу

Картопля фрі та газовані напої

Це здається легким перекусом, що ні до чого не зобов’язує. Але насправді смажена у фритюрі солона картопля і газований солодкий напій — приклад надмірно переробленої їжі з «порожніми» калоріями. Це дуже потужний тригер переїдання. Навіть не починай – бо не зможеш зупинитися.

Цукерки-драже

У глазурі кольорових драже міститься інвертований кукурудзяний сироп. Це найнеприємніша з усіх форм цукру – дуже дешева, дуже солодка. що викликає миттєве звикання шляхом стимуляції сплесків інсуліну та провокації резистентності до лептину, гормону, що регулює почуття голоду та насичення. Маленькі цукерки вкрай підступні – виглядають невинно, але ніхто не їсть їх по парі штучок, тільки жменями.

Рафіновані вуглеводи

Свіжий білий хліб, спагеті, глазуровані пластівці… Такою їжею неможливо наїстися: вона викликає миттєвий викид у кров глюкози й таку ж швидку інсулінову відповідь. Зайві калорії також негайно перетворюються на небезпечний вісцеральний жир у середній частині тіла, що покриває внутрішні органи.

Читайте також: 5 способів їсти менше солі: поради дієтолога

Сирні кукурудзяні палички

Попри їдку посипку, що бруднить одяг помаранчевими плямами, не так просто відмовитися від цієї закуски. Тут справа не тільки в магічному поєднанні солі, цукру та жиру, а ще й у хімічних підсилювачах смаку, які становлять основу смаку паличок — вони викликають ефект ейфорії та непереборне бажання з’їсти ще одну, а потім ще…

Морозиво

Найнебезпечніше морозиво — із солоною карамеллю чи морською сіллю. У дієтології є спеціальне поняття «точка блаженства» — це поєднання солодкого, солоного та жирного вершкового смаку, яке робить їжу воістину чарівною для смакових рецепторів та клітин мозку — і абсолютно вбивчою для тіла. «Точка блаженства» стимулює вивільнення нейрохімічного дофаміну, речовини наркотичної природи, що викликає неабияке звикання і знімає контроль над кількістю з’їденого.

Останні новини
15.06.2024, Субота
14.06.2024, П’ятниця
13.06.2024, Четвер
12.06.2024, Середа
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward