За програмою Зеленського “Велике будівництво” рятуватимуть унікальні мозаїчні зупинки

event 09:22 Понеділок 17 Травня 2021 ПОДІЇ

Укравтодор ініціює масштабний проєкт відновлення автобусних зупинок і автопавільйонів в рамках програми Володимира Зеленського “Велике будівництво”. Агентство разом з фахівцями почало збирати дані про придорожню інфраструктуру, яке є унікальною культурною спадщиною.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це повідомив голова Укравтодору Олександр Кубраков.

Коментар:Довгий час це питання просто ігнорувалося — як наслідок, велика частина дійсно цінних об’єктів, зокрема зупинкових комплексів і автопавільйонів, перейшли в аварійний стан і становлять небезпеку для пасажирів. Тобто проблема із фази “не чіпати, щоб зберегтиперейшла в етап “неможливо ігнорувати“, – каже голова агентства.

З початку Великого будівництва у 2020 році Укравтодор поставив завдання підвищити безпеку на дорогах. Тому в ході ремонтів встановлюють більше освітлення, бар’єрів та тротуарів. У нових проєктах прибирають небезпечні розв’язки та ліві повороти. Розвиток придорожньої інфраструктури стане наступним кроком. При виконанні робіт також враховуватимуть культурне значення об’єктів.

Коментар: Зрозуміло, є низка обмежень — зокрема, деякі об’єкти вже не підлягають навіть реставраційним роботам. Однак разом ми зможемо зробити так, щоб там, де об’єкт вже неможливо зберегти — створити якісну, комфортну й естетично цінну альтернативу“, – коментує Кубраков.

Конкурс на розробку нових типових проєктів зупинок оголошено в грудні минулого року, пропозиції досі приймаються. Крім того, Укравтодор виступив з ініціативою включити мозаїчні зупинки до проєктів “Мандруй Україною” та “Велика реставрація”, для популяризації та збереження таких об’єктів.

Нагадаємо, цього року в рамках програми Володимира Зеленського “Велике будівництво” стартувала “Велика реставрація”. За словами координатора програми, заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, мета проєкту – відбудувати 150 об’єктів культури, серед яких замки, фортеці, музеї тощо.

Читайте також: Стало відомо, скільки часу українські школярі проводять за навчанням

Останні новини
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
26.11.2022, Субота
25.11.2022, П’ятниця
24.11.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward