Релігійні діячі вимагають замалювати мурал “Свята Джавеліна”

event 09:55 Четвер 26 Травня 2022 ПОДІЇ

У Солом’янському районі Києва створили мурал “Свята Джавеліна” з відомої ілюстрації художника Кріса Шоу. Проте муралом обурені у Раді Церков. Свій протест релігійні діячі висловили президенту Зеленському та меру Києва Кличку.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Віруючих обурив образ Богородиці зі зброєю в руках. На муралі зображена Богородиця, яка тримає в руках переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 “Джавелін”, яким українці знищують окупантів.

Стіни багатоповерхівок у столиці є не приватною галереєю, а публічним простором, тому при створенні новітніх художніх продуктів на них просимо дотримуватися норм українського законодавства, яке зобов’язує з належною повагою ставитися до релігійних переконань членів українського суспільства.

Ми, віруючі люди України, висловлюємо категоричне не сприйняття та протест таким виразам публічного псевдомистецтва, які використовують релігійні почуття та символи як об’єкт пародії“, – обурюються у Раді.

Раніше Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій закликала українську громадськість залишатися воїнами Світла та не популяризувати мат, зокрема на вуличних щитах і в рекламі.

Позиція творчої команди

Автори малюнка розповіли, що працювали над створенням “Джавеліни” 5 днів. За цей час біля малюнка проходило багато місцевих мешканців. Усім подобалася ця робота, люди про це розповідали журналістам, які знімали процес створення малюнка. Тільки один чоловік сказав, що йому байдуже те, що малюють на стіні.

Для нас це звичайний артоб’єкт – це мистецтво. Малюнок “Святої Джавеліни” ніяк не пов’язаний з церквою. Це не ікона. Робота не намальована у церкві. Можете згадати, скільки зараз продається футболок з різним зображенням Ісуса, а тут комусь не сподобалося те, що зробила наша команда.

І найголовніше, якби нам не подобався цей малюнок, ми б його не малювали! Я не бачу нічого образливого для віруючих у цій роботі. І якщо сперечатися на цю тему, то нехай обурені подивляться на церковні ікони з Архангелом Михаїлом, Гавриїлом. Там є зброя, і вона нікого не бентежить“, – пояснила сайту “Сьогодні” Яна Волк, керівник творчої групи Kailas-V.

Останні новини
03.07.2022, Неділя
02.07.2022, Субота
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
Читати більше новинarrow_forward