На Запоріжжі викрито ще двох “високопосадовців” окупаційних адміністрацій

event 14:13 Вівторок 07 Лютого 2023 ПОДІЇ
zradnyku

На Запоріжжі викрито двох “високопосадовців”, які з початком російської агресії перейшли на бік ворога та взяли участь у силовому захопленні влади в регіоні. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Обвинуваченими є депутати від заборонених в Україні політичних  партій “Опозиційний блок” та “ОПЗЖ”. А саме – Данильченко Г.В. та Шевчик А.В. 

Фігуранти увійшли до фейкового органу влади “військово-цивільної адміністрації Запорізької області”. Данильченко перебувала на посаді “виконуючої обов’язки Мелітопольського міського голови”. А згодом стала головою “військово –цивільної адміністрації міста Мелітополь”. Шевчик ж був призначений головою так званої “адміністрації міста Енергодар”. 

Вони охоче  виконували всі протиправні накази окупантів, а саме:

  • скасували всі структури органів виконавчої влади;
  • затвердили структури так званих оновлених “адміністрацій”, до складу яких ввели представників незаконних військових формувань і військовослужбовців зс рф;
  • видавали злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу на тимчасово окупованих територіях;
  • через засоби масової інформації схиляли місцеве населення до співпраці з ворогом;
  • організували господарську діяльність із забезпечення окупаційних військ усім необхідним від харчового  забезпечення  до надання дизельного пального, бензину та будівельних матеріалів.

Також гауляйтери брали активну участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасового окупованих територіях Запорізької області.

Читайте також – В Одесі затримано психіатра, який допомагав ухилянтам “відкосити” від мобілізації

Наразі обвинувальні акти щодо них скеровано до суду за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111 (державна зрада);  
  • ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно- господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора);
  •  ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ст. 28 ч. 5 ст. 111-1  (участь в організації та проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисникам загрожує покарання до довічного позбавлення волі.

Останні новини
21.03.2023, Вівторок
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward