2 вересня: День закінчення Другої світової війни

event 13:25 Четвер 02 Вересня 2021 ПОДІЇ

2 вересня світ відзначає День закінчення Другої світової війни. Саме цього дня 1945 року на кораблі США “Міссурі” був підписаний акт про капітуляцію Японії, останньої держави з “осі” Берлін – Рим-Токіо. Від СРСР підпис у цьому історичному документі поставив українець – генерал Дерев’янко.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Друга світова війна ознаменувалася небаченими до її початку масовими вбивства та злочинами проти людства.

Більшість із 15 фронтів, що діяли в період війни, очолювали генерали-українці за походженнями (А. Єрьоменко, С. Тимошенко, Р. Малиновський, Р. Черняховський, П. Рибалко, К. Москаленко). У тилу німецьких військ на території України діяли понад 50 тис. партизанів, близько 2 тис. загонів і груп, численні підпільні організації, збройні загони українських націоналістів. 

Значним був внесок України у створенні матеріально-технічної бази для перемоги над Німеччиною.

Визначальну роль відіграли вчені України. Група науковців на чолі з Євгеном Патоном розробила метод дугової автоматичної електрозварки корпусів танків Т – 34. Було винайдено нові методи плавки броньової сталі (І. Доброхотов). Інститут клінічної хірургії під керівництвом О. Богомольця розробив ефективні методи лікування інфекційних захворювань.

До армій країн було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають понад 50 млн осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

  • Від цієї війни постраждали усі народи світу, зазнавши масштабних людських та матеріальних втрат.
  • За приблизними підрахунками у Другій світовій війні загинуло близько 60 млн людей та 90 млн стали інвалідами.
  • Під час цієї найбільш кровопролитної війни вперше було застосовано килимові бомбардування. Також уперше було використано ядерну зброю. 
  • На території України ця війна тривала 5 років та 2 місяці. За цей час український народ зазнав величезного лиха та страждань.
  • Дані про матеріальні втрати є суперечливими, але визначено, що було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл.
Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
23.01.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward