У жодному разі не періть ці речі разом: зіпсуєте весь гардероб

event 20:00 Субота 25 Листопадаа 2023 Дім-Сад

Поява пральних машинок у рази спростила жінкам ведення побуту. Навіть страшно подумати, що ще наші бабусі і навіть мами змушені були прати вручну одяг. Зараз неможливо уявити комфортне життя без пральної машинки. Однак досягнення технологічного прогресу потребують уважного підходу.

Наприклад, безладна відправка в барабан машинки всіх брудних речей поспіль може закінчитися дуже плачевно. Потрібно пам’ятати, деякі предмети гардероба не можна прати разом. Про важливі нюанси розповіли експерти, пише Ukr.Media.

Вовняні речі

Слід запам’ятати, що шерсть — дуже вибаглива тканина, яка потребує дбайливого відношення. Вовняні речі категорично не можна прати з іншим одягом. Насамперед, не можна забувати, що очищення таких речей передбачає особливий щадний режим. В іншому разі улюблений светр дуже швидко може перетворитися на непрезентабельну ганчірку.

Джинсовий одяг

Не забувайте, що колись джинсовий одяг носили виключно американські фермери. Проте з часом ця груба, але щільна та практична тканина завоювала світ моди. Загалом, джинси не варто прати занадто часто. Відправляти їх у машинку потрібно тільки в разі виявлення видимих забруднень. Джинси — тканина груба, тож її завжди слід прати окремо. Ба більше, численні кнопки, блискавки, клепки тощо можуть залишити зачіпки на більш тендітних предметах гардероба. Також не варто забувати, що джинсова тканина часто фарбується.

Речі із сильними забрудненнями

Стандартна пральна машинка рідко здатна впоратися з дуже сильними забрудненнями. Пляма від машинного мастила або сік від трави на одязі дитини, яка прийшла з прогулянки, потребують додаткової уваги досвідченої господині. Бездумно відправляти такі речі в пральну машинку не можна. Найімовірніше, впоратися з плямою їй все одно не вдасться. Ба більше, бруд від неї може зіпсувати й інші речі. У такому разі правильним буде окремо замочити особливо брудну річ, випрати її руками і тільки потім окремо випрати в машинці.

Читайте також: Чим натерти вікна, щоб залишалися чистими надовго: господиням на замітку

Новий одяг

А ще негласним правилом кожної досвідченої господині має бути своєрідне «підозріле» ставлення до нових речей. На жаль, сьогодні висока ціна і навіть модний бренд не гарантують, що річ виявиться якісною. Так що до будь-якої обновки потрібно ставитись з особливою увагою. Нові речі завжди слід прати окремо. Лише тоді ви зрозумієте, як поводиться новенький светр чи футболка у воді при дії високих температур. У принципі, якщо річ одразу викликає підозри, можна намочити її в раковині та подивитися, чи починає обновка давати кольорову воду.

Темні речі

Зрозуміло, темні речі ніколи не можна прати разом із світлими. Навіть якщо светр уже пройшов вогонь і воду, здається, що він точно не фарбується, при сусідстві з білою блузкою остання все одно може постраждати. Очевидно, навіть легкий темний відтінок безповоротно зіпсує улюблену блузку. Тож правилом «темні речі окремо, а світлі окремо» ніколи не можна нехтувати. Такі прості поради допоможуть надовго зберегти первозданний вигляд речей. Звичайно ж, зіпсований одяг може дуже засмутити. Тож краще витратити кілька хвилин і відсортувати речі.

Останні новини
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
15.02.2024, Четвер
14.02.2024, Середа
13.02.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward