Втрати у війні з Україною позбавили рф можливості погрожувати країнам Балтії

event 18:00 Субота 25 Листопадаа 2023 Війна

Втрати Росії на полі бою в Україні звели нанівець військову перевагу. Яку вона колись мала над країнами-членами НАТО в Балтійському регіоні.

Про це пише в п’ятницю американське спеціалізоване видання Stars and Stripes із посиланням на експертний звіт, передає Укрінформ.

“Росія фактично втратила силові позиції, а також здатність загрожувати своїм сусідам шляхом проєктування своєї військової могутності”,- наводить видання один з експертних висновків.

Війна, яку РФ розв’язала проти України, надзвичайно зашкодила її армії. Й тепер ставить під сумнів здатність Кремля утримувати значні сили на західному фланзі, на кордоні з країнами НАТО. У дослідженні стверджується, що стратегічна мета Москви перетворити Калінінградську область на плацдарм для домінування в центральній частині Балтійського регіону «фактично була скасована».

Водночас, можливість України поставити під удар російську військову інфраструктуру в районі Криму виявила слабкі сторони систем берегової оборони РФ. Ці ж вразливості російських сил мають місце вздовж балтійського узбережжя.

Крім того, були виснажені військові частини та з’єднання РФ, які вона утримувала раніше у західних регіонах, оскільки вони були переміщені на поле бою в Україну. Тож, якими б не були результати війни в Україні, Росія не зможе відновити військову перевагу на Балтійському театрі воєнних дій і навіть встановити приблизний баланс сил з НАТО, зазначається у звіті.

Читайте також: Розмінування України: вартість очищення може сягати $100 тис./га

“Москва, очевидно, буде змушена покладатися на свої ракети дальнього радіуса дії та заяви про свій ядерний потенціал, щоби якось компенсувати свою військову вагу в регіоні. Росії також буде необхідно зберігати розташування власних сил уздовж кордону з Україною у довгостроковій перспективі”, – зауважується в публікації.

Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward