Що обрати: найкращі сорти ранніх буряків список та поради

event 13:50 Середа 03 Травня 2023 Дім-Сад

У Європі вирощування червоних буряків, як і інших овочів, стало популярним у XVI столітті, хоча є згадки про нього і з XIV століття. Завдяки простоті вирощування та зберігання, буряки вживають цілий рік. Ранні буряки можуть висіватися під зиму, пише zaxid.net.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Коренеплоди містять до 20% сухої речовини, 2% білка, 1% клітковини та 10 мг вітаміну С. Крім того, вони також багаті на солі кальцію і заліза, органічні кислоти (яблучна, щавлева, лимонна, винна), які відповідають за смак, а також невелику кількість вітамінів групи В і каротину.

У переробній промисловості найбільш популярними є сорти з циліндричним (подовженим) коренеплодом, які зручніше зрізати. Сорти розрізняють за тривалістю вегетаційного періоду на ранні (90-110 днів) та пізні (110-130 днів).

До ранніх та надранніх сортів відносять: «Патрік», «Астар F1», «Борус», «Церил», «Хоробрий», «Червона куля 2», «Наполеон», «Ноховська», «Круглий темно-червоний», «Польглоб F1», «Рій F1», «Опольський», «Регульський циліндр», «Ривал», «Туркус», «Титус».

Ранній сорт буряків також поділяють на лежачі сорти та сорти з меншим терміном зберігання.

До них відносять:

  • «Єгипетський плоский» – має форму плескатої кулі, швидко дозріває і добре зберігається, м’якуш щільний з малою кількістю кілець;
  • «Червоний шар» – має форму кулі, м’якоть темна з фіолетовим відтінком, відмінно підходить для заготівлі або заморозки.

Інші ранні сорти, термін визрівання яких не перевищує 100 днів:

  • «Одноростковий» – не потрібно проріджувати після появи сходів;
  • «Підзимовий» – відмінно підходить для посіву під зиму, плоди дозрівають вже за 50 днів;
  • «Бордо харківський» – солодкі коренеплоди, добре зберігаються;
  • «Богема» – дуже солодка та соковита м’якоть;
  • «Бона» – високоврожайний ранньостиглий сорт буряка, добре зберігається, його використовують як у сирому вигляді, так і в переробці;
  • «Каррилон» – середньоранній сорт буряка, росте пучками, не вимагає проріджування, добре зберігається взимку;
  • «Незрівнянний» – великоплідні буряки раннього терміну дозрівання.

Кліматичні та ґрунтові вимоги

Червоний буряк – рослина помірного клімату. Однак вона потребує дещо вищих вимог, ніж морква та петрушка. Для проростання насіння потрібна температура близько +8°C. Саджанці сприйнятливі до заморозків. Оптимальна температура зростання + 15-18°С.

Буряк не чутливий до короткочасних посух. Вологість ґрунту має становити 60–70% від повної вологоємності. Найбільша кількість води необхідна під час проростання та формування коріння.

Читайте також: Як висівати столові буряки: поради городникам

Догляд

Найбільш важливі при вирощуванні червоного буряка періодичне оброблення, прополювання та зрошення. Буряки, призначені для консервування, проріджують так, щоб відстань між рослинами в ряду становила 2-4 см, а для зберігання – 6-10 см. Під час зростання коренеплоду та посухи треба пам’ятати про полив. Найбільше рекомендується обприскування, яке може підвищити врожайність до 50%.

Останні новини
06.05.2024, Понеділок
05.05.2024, Неділя
04.05.2024, Субота
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward