Розкрито секрет багатого врожаю: 5 порад, як легко пророщувати насіння

event 14:30 Неділя 10 Березня 2024 Дім-Сад

Березень – це час, коли садівники починають готуватися до нового сезону. Одним із найважливіших етапів є пророщування насіння. Ми підготували для вас поради, які допоможуть вам отримати здорову розсаду.

Як правильно підібрати насіння для розсади

Перш за все, важливо вибрати якісне насіння від перевірених виробників. Зверніть увагу на термін придатності та умови зберігання.

  • Перевіряйте цілісність насіння. Насіння не повинне бути пошкодженим або деформованим.
  • Зверніть увагу на сорт. Вибирайте сорти, які підходять для вашого клімату та ґрунту.
  • Читайте відгуки про виробника. Це допоможе вам вибрати насіння, яке відповідає вашим потребам.

Як правильно підготувати ґрунт

Для пророщування насіння підійде пухкий і зволожений ґрунт. Можна використовувати покупний ґрунт для розсади або приготувати його самостійно, змішавши дернову землю, перегній і пісок у співвідношенні 2:1:1.

  • Продезінфікуйте ґрунт. Це можна зробити за допомогою розчину марганцівки або прожарити ґрунт в духовці.
  • Додайте в ґрунт добриво. Це допоможе розсаді отримати необхідні поживні речовини.
  • Перевірте кислотність ґрунту. Оптимальна кислотність для більшості культур становить pH 6-7.

Читайте також: Найкращі пухнасті друзі: названо 5 порід собак, які стануть вашими вірними компаньйонами

Як краще проростити насіння

Існує кілька способів пророщування насіння:

  • У вологому ґрунті: Наповніть контейнер ґрунтом, зволожте його і висійте насіння на глибину, рекомендовану для даної культури. Накрийте контейнер плівкою або склом і поставте в тепле місце.
  • На марлі: Розкладіть марлю на блюдці, зволожте її і висійте насіння. Накрийте марлю іншим блюдцем або плівкою і поставте в тепле місце.
  • У ватних дисках: Розкладіть ватні диски на блюдці, зволожте їх і висійте насіння. Накрийте блюдце плівкою і поставте в тепле місце.
  • У торф’яних таблетках: Це зручний і практичний спосіб пророщування насіння. Торф’яні таблетки не потрібно дезінфікувати, вони вже містять необхідні поживні речовини.

Читайте також: Картопляний бум: коли садити картоплю, щоб отримати рекордний урожай

Як потрібно доглядати за сходами

Після появи сходів важливо забезпечити їм необхідні умови:

  • Світло: Розсаду потрібно розмістити в добре освітленому місці. При недостатньому освітленні розсада буде витягуватися і слабшати.
  • Температура: Оптимальна температура для більшості культур становить 20-25°C. При занадто низькій температурі розсада може зупинитися в розвитку, а при занадто високій – захворіти.
  • Полив: Регулярно поливайте розсаду теплою водою, не допускаючи пересихання ґрунту. Перезволоження ґрунту може призвести до загнивання коренів.
  • Підживлення: Коли у розсади з’явиться 2-3 справжніх листки, її можна підживити комплексним добривом. Підживлення необхідно проводити регулярно, згідно з інструкцією до добрива.
  • Пікіровка: Після того, як у розсади з’явиться 4-5 справжніх листків, її можна пікірувати (пересаджувати) в окремі горщики. Пікіровка дозволяє зміцнити кореневу систему рослин і запобігає їх витягуванню.

Читайте також: Що додати у воду, щоб квіти довше стояли: поради флориста

Як правильно загартовувати розсаду

За тиждень-два до висадки розсади у відкритий ґрунт її потрібно загартувати. Це допоможе рослинам краще перенести зниження температури та інші несприятливі фактори навколишнього середовища. Для загартовування виносьте розсаду на вулицю на декілька годин щодня, поступово збільшуючи час перебування на свіжому повітрі.

Останні новини
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward