Як посадити помідори під зиму: поради городникам
Традиційно розсаду помідорів вирощують навесні: спочатку її потрібно посіяти, потім пікірувати, потім загартувати і вчасно висадити, поки не переросла. Загалом, потрібно “погратися”. Але що, якщо посадити томати восени і прямо в ґрунт? Давайте розберемося, що це за методика, як посіяти помідори під зиму і що з цього вийде, пише уніан.
Посадка помідорів на зиму – чим вона хороша
Почнемо з того, що підзимовий посів томатів набагато простіший за весняний. Не потрібно вираховувати терміни посіву, створювати розсаді певні умови, стежити, щоб вона не переросла, пікірувати тощо. Потрібно просто взяти насіння або плоди і закопати їх у ґрунт. Плюси очевидні:
насіння не потрібно обробляти, пророщувати і загартовувати;
воно піддається природному відбору;
розсада росте міцною і загартованою, а самі томати – менш схильні до хвороб.
Ну і, звичайно, економія місця на підвіконні.
Читайте також: Які садові рослини обов’язково потрібно накрити на зиму
Як посадити помідори в грунт під зиму – коли, де і як садити
Садити помідори під зиму можна двома способами – насінням або цілими плодами. Можна це робити як у відкритому ґрунті, так і в теплиці – залежить від клімату. Якщо зими теплі – можна садити на городі.
Для цього потрібно:
- знайти добре освітлене місце, щоб навесні там не було застою води;
- садіть на грядках, де до цього росли гарбузові, бобові, капуста, цибуля і часник;
- перед посадкою можна додати в ґрунт перегній – відро на 1 кв.м. і попіл – 1 склянку.
Врахуйте також, що земля має бути холодною – 1-5°C, інакше насіння проросте завчасно і загине.
Посадка насіння помідорів у відкритий грунт
Зробіть лунку глибиною 2-3 см і посійте досить часто, тому що зійдуть не всі. Засипте землею шаром близько 2 см, не поливайте.
Посадка помідорів у відкритий грунт цілими
Це спосіб для дуже ледачих: помідори потрібно просто закопати в землю. Садити потрібно в лунки на глибину 10 см (штик лопати), відстань між лунками – 15-20 см. Зверху потрібно присипати шаром землі 2-3 см.
Як посадити помідори чері? Точно так само, але на глибину не більше 5 см.
Цей спосіб хороший тим, що насіння не проросте, навіть якщо в листопаді стоятиме тепла погода. Перед морозами потрібно буде накрити грядки сіном, зверху можна покласти ялиновий гілок, а навесні, коли потеплішає, це все прибрати і спорудити парник – він захистить від весняних заморозків.
Звичайно, є у такої посадки і недоліки. Наприклад, зійдуть ці помідори тільки тоді, коли настане стійке тепло. Насіння може зійти не все, і рослини можуть занапастити поворотні заморозки, а ті помідори, які ви посадили “по-ледачому” – цілими – зійдуть пучком і їх потрібно буде розсадити.
Але як би там не було, городники, які практикують такий спосіб, запевняють, що він виправдовує себе – розсада виростає міцною, швидко йде в ріст і дає чудовий урожай.