8 простих способів як випрасувати речі без праски

event 14:00 Субота 20 Травня 2023 Дім-Сад

Вода і пара, оцет, металева каструля, рушник, прилади для укладання волосся та інші технічні пристрої — у цій статті розповімо про те, що допоможе легко та швидко розгладити м’ятий одяг, якщо під рукою немає праски, пише сайт Daily news.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Вранці, запізнюючись на роботу, у відрядженні чи подорожі — не завжди і не скрізь є час і можливість скористатися праскою. Його може просто не опинитися під рукою. А можуть, наприклад, вимкнути електрику. Проте речі мають властивість м’ятися в будь-якому місці і в будь-який час. Що робити, якщо штани чи блузка у складках, а одягти потрібно саме їх і саме зараз? Як погладити речі без праски ? Чим його замінити?

Пар

Гаряча пара – найвірніший і найнадійніший помічник у боротьбі зі складками. Є кілька прийомів із застосуванням пари, які можна легко та швидко використовувати вдома, щоб розгладити тканину.

Візьміть м’яту річ, повісьте на плічка і розправте. Віднесіть у ванну кімнату. Увімкніть гарячу воду в душі або наберіть її у ванну. Вішалку з одягом повісьте так, щоб пара потрапляла на тканину. Залишіть її у вологому розігрітому приміщенні на 15 хвилин-півгодини. Під впливом пари складки розгладяться.

Поставте на плиту чайник, повний води. Або велику каструлю. Дайте закипіти рідини. Потримайте річ, яку треба відгладити над парою. Цей спосіб найбільше підходить для невеликих предметів одягу.
Після обробки парою потрібно дочекатися повного висихання тканини.

Оцет

Ще один дієвий спосіб боротьби із заломами на тканині – приготувати спеціальний склад, що розгладжує. Для цього змішують столовий оцет та воду у пропорції 1:3. Іноді господині радять додати до них кондиціонер для білизни, який має пом’якшувальний ефект. Розчин, що вийшов, налийте в пульверизатор. Розпорошіть його на м’яту річ.

Рушник

Як погладити сорочку чи футболку без праски? Багато господарки використовують для цього нехитрий, але цілком робочий прийом. Вам знадобиться лише щільний махровий рушник. Його потрібно змочити, а потім як слід віджати. Рушник має бути вологим, але не надто сирим. Одяг, який потребує прасування, розкладають на рівній, твердій, чистій горизонтальній поверхні. Зверху кладуть вологий рушник. Потім руками з натиском виконують рухи, що розгладжують в сторони. Таким чином можна впоратися з невеликими та не надто старими складками.

Вода та руки

Іноді достатньо лише ваших долонь та води, щоб розгладити складки на одязі. Щоправда, цей спосіб працюватиме лише з невеликими та не старими заломами. Просто змочіть руки теплою водою і обережно спробуйте розгладити тканину в місцях, де є складки.

Прес

Іноді, щоб розгладити річ, достатньо на деякий час залишити її пригніченою великою вагою. Наприклад, можна на ніч покласти під матрац ліжка.

Посуд замість праски

Замінити праску можна звичайним кухонним начинням, яке є в кожному будинку. Підійде майже будь-яка металева ємність. Головне, щоб вона була чистою, без іржі. Наприклад, можна використовувати каструлю чи ківш. Вони потрібно налити холодну воду, поставити на вогонь і довести до кипіння. Потім воду зливають, а гарячий посуд використовують за принципом праски. Якщо погладити потрібно щось невелике: краватка, шийна хустка, текстильний пояс, можна взяти металевий кухоль.

Прилади для укладання волосся

Фен

Феном можна гладити не лише одяг, а й штори чи тюль. Щоправда, із не надто щільної тканини. Попередньо річ потрібно зволожити. Наприклад, водою із пульверизатора. І лише потім направити на неї струмінь гарячого повітря. Фен радять тримати на відстані.

Щипці для волосся

Праска для волосся краще використовувати для щільних, стійких до високих температур тканин. Виріб просто пропускають між розігрітими поверхнями щипців. Будьте обережні, поверхні прасування здатні нагріватись до дуже високих температур. Тому краще наперед виставити потрібний показник. Особливо обережно треба діяти з тонкими синтетичними тканинами. Для них краще вибрати інший спосіб.

Як погладити одяг без праски: технічні рішення

Сьогодні є побутова техніка, яка справляється з функцією прасування не гірше, а іноді й краще за звичну праску. Що то за прилади?

Відпарювач

Насамперед — це відпарювач . Пристрій, який серйозно полегшує різні побутові завдання. Воно буває кількох видів. Найкомпактніший – ручний відпарювач. Таку модель легко взяти із собою у дорогу.

Підлоговий відпарювач – більшого розміру, зате потужніший і справляється з великим обсягом речей. Відпарюють одяг у висячому положенні. Тобто її треба надіти на плічка. Штори та тюль також можна відпарювати прямо на вазі. У прилад заливають воду, вона нагрівається та виділяється пара. Цю пару через спеціальну насадку направляють на одяг. При цьому рухати відпарювач радять уздовж тканини плавними рухами зверху донизу. Істотний плюс відпарювача в порівнянні з праскою – дбайливе ставлення до одягу. Він не залишить слідів та плям, не зіпсує декоративні елементи, безпечний для делікатних та тонких тканин.

Читайте також: Що можна і не можна робити з праскою: корисні поради

Сушарка

Ще один прилад, який легко справляється з м’ятим одягом, – сушильна машина . Вона справді не тільки сушить, а й розгладжує тканину. Цю опцію вже встигли оцінити багато власників подібної побутової техніки. Щоб речі розгладилися, перед початком сушіння в машині всередину відсіку кладуть вологу чисту ганчірку або шматочки льоду. Під час роботи машини волога випаровуватиметься, а речі відгладжуватиметься. Але тут важливо дотриматися балансу. Речів у барабані не повинно бути надто багато.

Останні новини
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward