ЗСУ просунулися на лівому березі Херсонщини і перекидають підкріплення,– ISW

event 10:12 Четвер 30 Листопадаа 2023 Війна
zsu

29 листопада Збройні сили України продовжили наземні атаки на лівому березі Херсонської області та просунулися вперед. 

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Російські джерела стверджували, що українські сили просунулися на південний захід від Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро) і закріпилися в сусідньому лісовому масиві.

Російські військові блогери стверджували, що під Кринками тривають бої. По цьому району завдають потужних ударів російська авіація та артилерія.

Генштаб України повідомив, що українські війська утримують позиції на східному березі Дніпра.

Російські військові блогери стверджували, що українські війська продовжують перекидати нові штурмові групи на лівий берег і що під Кринками діють від 300 до 400 українських бійців. 

Читайте також: рф кинула на херсонський фронт нову дивізію десантників, – розвідка Британії

Постійні заяви росії про прибуття українських підкріплень на східний берег річки Дніпро свідчать про те, що російські війська намагаються перешкодити спробам України постачати та зміцнити свої позиції на східному березі Херсонської області.

Окрім цього, військові аналітики заявили про очевидну неспроможність росії створити згуртовану командну структуру серед сил, які обороняються на східному (лівому) березі Херсонської області. Там продовжує погіршуватися моральний дух і бойові можливості росії. Генштаб України 29 листопада повідомив, що підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади (ЧФ), які діють поблизу Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від р. Дніпро), відмовляються вести штурм українських позицій через відсутність зброї, координації артилерії, розвідки та інформації щодо розташування російських мінних полів.

Український Генштаб повідомив, що карти російських мінних полів засекречені і що російські командири не узгоджували належним чином зі штурмовими підрозділами розташування цих мінних полів. Це призвело до 50 втрат серед підрозділів 810-ї бригади морської піхоти за останній місяць.

Читайте також: У РНБОУ відповіли, коли оприлюднять нову модель мобілізації в Україні 

Підрозділи 810-ї бригади морської піхоти прибули в район Кринок на початку жовтня 2023 року і, схоже, перебрали відповідальність за цей район від 18-ї загальновійськової армії після початку українських наземних операцій на східному березі Дніпра в середині жовтня 2023 року. Український Генштаб повідомив, що 28-й мотострілецький полк 18-ї ОМС зараз діє в Піщанівці (14 км на схід від Херсона та 3 км від Дніпра).

Повідомляється, що додаткові підрозділи 18-ї CAA та 7-ї повітряно-десантної дивізії утримують позиції в ближніх тилових районах на східному березі і об’єднане командування цих формувань, ймовірно, контролює відповідь росії на українські наземні операції на сході. 

Інцидент з мінним полем, про який повідомляється, свідчить про те, що командування 18-ї CAA не передало відповідні тактичні деталі командуванню 810-ї бригади морської піхоти. Це свідчить про те, що російські командири вищого рівня, відповідальні за оборону східного берега, ще не виправили цей збій у координації.

Останні новини
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
22.02.2024, Четвер
21.02.2024, Середа
20.02.2024, Вівторок
19.02.2024, Понеділок
18.02.2024, Неділя
17.02.2024, Субота
16.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward